darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 300 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

-8.5%

Mundury. Ilustrowana Encyklopedia - Chris McNab (oprawa twarda)

Mundury. Ilustrowana Encyklopedia - Chris McNab (oprawa twarda)

9788377310625

Cena sprzedaży:65,88 zł brutto

72,00 zł brutto

Cena detaliczna: 119,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2011
AutorChris McNab
TłumaczenieJarosław Kotarski
Ilość stron448
format225 x 285 mm
oprawatwarda
EAN9788377310625

Opis

W pełni kolorowy przewodnik encyklopedyczny po uniformach wojskowych od chwili ich powstania w XVIII wieku, ze szczególnym uwzględnieniem wojen napoleońskich, do czasów współczesnych konfliktów światowych, m.in. wojen w Wietnamie, Iraku i Afganistanie.

W Encyklopedii przedstawiono mundury najpopularniejszych rodzajów broni oraz słynnych formacji, jak np. Szwoleżerowie, Waffen SS, SEALs, 22. Regiment SAS czy Legia Cudzoziemska.

Kilkaset szczegółowych rysunków.

Każdemu rysunkowi żołnierza towarzyszy informacja o kraju pochodzenia, okresie, jednostce i teatrze działań oraz miejscu, gdzie walczył w takim mundurze.

 

Mundury. Ilustrowana encyklopedia to bogato ilustrowany przewodnik po mundurach wojskowych od końca XVIII wieku do dziś. W książce zaprezentowano m.in. mundury z czasów wojny siedmioletniej, amerykańskiej wojny o niepodległość, I wojny światowej, II wojny światowej, wojny w Wietnamie i Afganistanie. Wydawnictwo zawiera wierne ilustracje przedstawiające umundurowanie znanych jednostek wojskowych, takich jak niemieckie Waffen-SS, amerykańska 101. dywizja desantowa, brytyjska Królewska Marynarka Wojenna, francuska Legia Cudzoziemska, amerykańska piechota morska czy niemieckie Luftwaffe. Na setkach rysunków pokazano również szczegóły każdego munduru, a obok nich drobiazgowy opis i konkretne specyfikacje, odnoszące się do kraju, okresu, rangi, dyslokacji, teatrów działań wojennych i konfliktów zbrojnych, w których noszono poszczególne mundury. Książkę zaopatrzono w słowniczek terminologii związanej z umundurowaniem oraz indeks. Mundury. Ilustrowana encyklopedia to prawdziwa skarbnica wiedzy nie tylko dla amatorów militariów, ale i dla znawców.

Opinie

Napisz opinię

Mundury. Ilustrowana Encyklopedia - Chris McNab (oprawa twarda)

Mundury. Ilustrowana Encyklopedia - Chris McNab (oprawa twarda)

Product successfully added to the product comparison!