darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

Mundury. Ilustrowana Encyklopedia - Chris McNab (oprawa twarda)

9788377310625

Cena sprzedaży:72,00 zł brutto

Cena detaliczna: 119,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2011
AutorChris McNab
TłumaczenieJarosław Kotarski
Ilość stron448
format225 x 285 mm
oprawatwarda
EAN9788377310625

Opis

W pełni kolorowy przewodnik encyklopedyczny po uniformach wojskowych od chwili ich powstania w XVIII wieku, ze szczególnym uwzględnieniem wojen napoleońskich, do czasów współczesnych konfliktów światowych, m.in. wojen w Wietnamie, Iraku i Afganistanie.

W Encyklopedii przedstawiono mundury najpopularniejszych rodzajów broni oraz słynnych formacji, jak np. Szwoleżerowie, Waffen SS, SEALs, 22. Regiment SAS czy Legia Cudzoziemska.

Kilkaset szczegółowych rysunków.

Każdemu rysunkowi żołnierza towarzyszy informacja o kraju pochodzenia, okresie, jednostce i teatrze działań oraz miejscu, gdzie walczył w takim mundurze.

 

Mundury. Ilustrowana encyklopedia to bogato ilustrowany przewodnik po mundurach wojskowych od końca XVIII wieku do dziś. W książce zaprezentowano m.in. mundury z czasów wojny siedmioletniej, amerykańskiej wojny o niepodległość, I wojny światowej, II wojny światowej, wojny w Wietnamie i Afganistanie. Wydawnictwo zawiera wierne ilustracje przedstawiające umundurowanie znanych jednostek wojskowych, takich jak niemieckie Waffen-SS, amerykańska 101. dywizja desantowa, brytyjska Królewska Marynarka Wojenna, francuska Legia Cudzoziemska, amerykańska piechota morska czy niemieckie Luftwaffe. Na setkach rysunków pokazano również szczegóły każdego munduru, a obok nich drobiazgowy opis i konkretne specyfikacje, odnoszące się do kraju, okresu, rangi, dyslokacji, teatrów działań wojennych i konfliktów zbrojnych, w których noszono poszczególne mundury. Książkę zaopatrzono w słowniczek terminologii związanej z umundurowaniem oraz indeks. Mundury. Ilustrowana encyklopedia to prawdziwa skarbnica wiedzy nie tylko dla amatorów militariów, ale i dla znawców.

Opinie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!