darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

Motocykle w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko... - Tomasz Szczerbicki (oprawa twarda)

9788377311813

Cena sprzedaży:54,00 zł brutto

Cena detaliczna: 89,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2012
AutorTomasz Szczerbicki
Ilość stron564
format210x210 mm
oprawatwarda
Waga1
EAN9788377311813

Opis

Motocykle w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko…

Tomasz Szczerbicki

Książka "Motocykle w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko..." powstała jako kontynuacja bestsellerowych "Samochodów w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko..." wydanych w roku 2010. Żadna z tych książek nie rości sobie prawa do miana monografii PRL-owskiej motoryzacji, ani nie gloryfikuje rodzimej myśli technicznej. Obie mają za zadanie po prostu przybliżyć czytelnikowi klimat tamtych lat, przybliżyć mu drogi, parkingi i garaże PRL-u. A jest o czym opowiadać - ponad milion motocykli jakie jeździły po polskich drogach generowało dziesiątki zjawisk - turystycznych, sportowych, użytkowych, urzędowych, handlowych i społecznych.

Przyjęło się powszechnie mianem „motocykle PRL” określać pojazdy produkcji krajowej: WFM, SHL, WSK, Junak. Jest to jednak wielkie uproszczenie, bo obok wspomnianych jednośladów na naszych drogach można było również spotkać kilkanaście marek motocykli importowanych: Jawa, MZ, CZ, IFA, IŻ, M-72, K-750, Panonia, Lambretta, Peugeot, a także: BMW, Triumph, Norton, BSA, AJS, Harley-Davidson i wiele innych.

O tym właśnie opowiada książka „Motocykle PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko…”. Po raz pierwszy pokazano tu faktyczny stan polskiego motocyklizmu w latach 1945-1989. W ramach tytułowego „…i nie tylko…” przywołano w niej wspomnienia o ludziach, którzy odegrali ważną rolę w motocyklizmie lat PRL – konstruktorach, mechanikach, kierowcach sportowych, kreatorach ruchów motocyklowych i wielkich pasjonatach motocykli. Poruszono w niej tematy, które były niegdyś przemilczane.

Wielowątkową opowieść ilustruje imponująca liczba ponad 650 unikatowych fotografii, w większości po raz pierwszy publikowanych właśnie tu.

Autorem książki jest Tomasz Szczerbicki, znany dziennikarz i publicysta, autor ponad 20 książek z dziedziny motoryzacji oraz kilkuset artykułów publikowanych w magazynach w Polsce, USA, Anglii, Danii i na Węgrzech.   

Opinie

Napisz opinię

Motocykle w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko... - Tomasz Szczerbicki (oprawa twarda)

Motocykle w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko... - Tomasz Szczerbicki (oprawa twarda)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!