darmowa dostawa od 200 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia
Jakie książki najczęściej czytają Polacy?

Jakie książki najczęściej czytają Polacy?

Wiele się mówi o tym, że Polacy czytają mało, zdecydowanie za mało książek. I rzeczywiście, gdy przyjrzymy się statystykom, nie wyglądają one najlepiej. Nasza księgarnia internetowa odnosi jednak nieco inne wrażenie - nadal jest prężnie czytające grono Polaków, które chętnie i regularnie sięga po książki. W związku z tym chcielibyśmy się przyjrzeć nieco bliżej książkom, które najchętniej są czytane. A wśród nich możemy znaleźć różnorodne pozycje, zarówno książki poradnikowe, jak i kryminały, biografie, książki historyczne, młodzieżowe, beletrystykę. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również klasyka, np. ponadczasowe książki H. G. Wellsa.

Co lubią czytać Polacy?

Jak pokazuje nasze doświadczenie, a potwierdzeniem tego są liczne badania czytelnictwa w naszym kraju, Polacy najchętniej interesują się książkami kryminalnymi i sensacyjnymi. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się literatura faktu i beletrystyka. Nieco rzadziej, ale równie ochoczo, czytelnicy sięgają po literaturę poważniejszą, czyli tzw. klasyczną.

Czytelnicy dość żywo reagują na wszelkie nowości. Chętnie sięgamy po rzeczy nowo wydane, nie tylko pisarzy od lat działających na rynku, ale i rozpoczynających swoją karierę pisarską. Wiele osób czyta też bestsellery, cieszące się dużą popularnością.

Lubimy czytać książki dotyczące dziedzin, które najbardziej nas interesują, czyli np. książki muzyczne. Fani muzyki rockowej bardzo chętnie zamawiają książki dotyczące swoich ulubionych zespołów muzycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się biografie gigantów rocka, takich jak m.in. AC/DC, Black Sabbath, Deep Purple, The Doors, Iron Maiden, Metallica, Nirvana, The Rolling Stones, Pink Floyd. Aktywnymi czytelnikami są również fani mniej znanych zespołów, takich jak np. Sepultura, Anthrax, Faith No More, 30 Sceonds to Mars. Fani polskiej muzyki rockowej też znajdą coś dla siebie. W naszej księgarni internetowej dostępne są książki m.in. o Dżemie, KSU, Riverside, Kombi, Perfect.

Nie jest również prawdą, że młodzież zupełnie nic nie czyta lub ogranicza się wyłącznie do lektur wymaganych w szkole. Książki młodzieżowe są chętnie zamawiane, a wśród nich jest zarówno beletrystyka, jak i poradniki oraz książki tematyczne m.in. o modzie.

1 Comments

  • Avatar
   Zkaa
   May 23, 2019

   Ja czytam tylko i wyłącznie thrillery. Ostatnio duże wrażenie zrobiła na mnie książka Kwiaty nad piekłem. Wciągająca historia poszukiwania sprawcy napaści na mieszkańców małego miasteczka, ich tajemnice i skomplikowane relacje, rodzinne nieporozumienia przyprawiły mnie naprawdę o dreszcze.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Product successfully added to the product comparison!