darmowa dostawa od 200 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

Informacje na temat funkcjonowania sklepu internetowego w czasie zagrożenia epidemiologicznego:

 • - nie przewidujemy opóźnień w wysyłce dłuższych niż 1 dzień roboczy (w przypadku większych opóźnień poinformujemy mailowo)
 • - wszystkie książki z możliwością zakupu (poza ofertami przedsprzedaży), są dostępne w naszym magazynie
 • - opcja darmowej wysyłki przy zakupach opłaconych z góry, zostaje zmniejszona do kwoty 150 zł


TWIERDZA - F. Paul Wilson (oprawa twarda)

9788377313473

Cena sprzedaży:30,00 zł brutto

Cena detaliczna: 49,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2020
AutorF. Paul Wilson
TłumaczenieMarek Król
Ilość stron436
format140 x 205 mm
oprawatwarda
EAN9788377313473

Opis

„Coś morduje moich ludzi”. Tak brzmi wiadomość wysłana przez nazistowskiego dowódcę stacjonującego w małym zamku wysoko w odległych, rumuńskich Karpatach. Każdej nocy niewidzialny i cichy wróg wybiera jedną ofiarę i pozostawia jej okaleczone zwłoki ku przerażeniu żołnierzy.

Kiedy do twierdzy przybywa elitarny oddział SS, naziści odkrywają w podziemiach pradawną tajemnicę. Zwracają się o pomoc do lokalnego żydowskiego badacza folkloru, by ten rzucił nieco światła na niewytłumaczalne wydarzenia. Nikt nie wie jednak, że do twierdzy zmierza ktoś jeszcze…

Bitwa się rozpoczęła: starcie między złem wcielonym stworzonym przez człowieka, a tym zbudzonym ze snu, niewyobrażalnym horrorem, którego powstrzymanie zdaje się niemożliwe.

„Twierdza” to jeden z najbardziej znanych horrorów lat osiemdziesiątych XX wieku, na którego kanwie powstał kultowy dziś film w reżyserii Michaela Manna z niezapomnianą muzyką Tangerine Dream. Nowe wydanie, w zupełnie nowym tłumaczeniu, zostało zilustrowane przez cenionego artystę Mariusza Gandzela.

Opinie

Ocena 
2020-04-27

Doskonałe

Ta klasyka wśród horrorów, powstała w latach 80. XX w. I choć to literatura grozy, u mnie zamiast strachu przeważała ciekawości i dreszczyk napięcia. Po swojemu, przewrotnie napiszę, że ja tę historię odczytuję bardziej jako baśń. Osadzoną w historycznej scenerii walkę dobra i zła, pełną metafor i podtekstów. Autor sięga do symboli żydowskich, legend ale i do nazistowskiej ideologii. Cała fabuła osadzona w realiach II wojny światowej nie jest pozbawiona złych SSmanów czy nawiązywań do obozów zagłady. Ale mamy też "zombi", nadprzyrodzone moce czy magiczny miecz. Pod przykrywką horroru autor przemyca ponadczasową opowieść o ludzkich słabościach, o zatracaniu się czy nadziejach. Książka opiera się na sześciu bohaterach, reprezentujących różne poglądy, różne osobowości ale i różne światy. To bardzo sugestywnie i wyraziście stworzone postaci.
430 stron TWIERDZY, jak przypuszczałam, "weszło" w dwa dni. Przerzucałam kartki jak opętana, nie miałam pojęcia w którą stronę akcja się rozwinie, czym mnie jeszcze autor zaskoczy. Oderwać się nie mogłam, magiczna jest nie tylko treść ale też magicznie wciąga. To bez wątpienia  inny styl pisania niż znane nam współczesnie. Zdania są długie, opisy dokładne. Nie ma wulgaryzmów, język jest zwyczajny, prosty a przy tym autor nie przeciąga, nie nudzi. Polecam bardzo bo to doskonały przykład na to, że klasyka obroni się sama.
Wszem i wobec wiadomo, że @wydawnictwo_vesper jest mistrzem wśród wydawnictw jeżeli chodzi o wygląd książek (konsekwencję w doborze także). I muszę po raz milionowy i ja to zaznaczyć. Twarde obwoluty, ilustracje, tematyczne zakładki. Do tego posłowie/przedmowy. Dla mnie są bezkonkurencyjni. Kilka razy pisałam, też o tym, że książki te poszerzają moje literackie horyzonty. Pozwalają poznawać tytuły o których nigdy wcześniej nie słyszałam, nawet więcej - zawsze uważałam, że "to nie dla mnie". Z każdym kolejnym tytułem, czerpię coraz większą przyjemność z tego odkrywania.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  TWIERDZA - F. Paul Wilson (oprawa twarda)

  TWIERDZA - F. Paul Wilson (oprawa twarda)

  Product successfully added to the product comparison!