darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

W BOCZNEJ ULICY - Ra’Anan Chelled (oprawa twarda)

9788364373626

Cena sprzedaży:42,00 zł brutto

Cena detaliczna: 69,90 zł

Wydawnictwo In Rock

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

wydawnictwoIn Rock
Rok wydania2018
AutorRa’Anan Chelled
TłumaczenieJakub Kozłowski
format165x240 mm
oprawatwarda
EAN9788364373626

Opis

Rewolucja jaka nastała wraz z rozwojem bluesa rozświetliła brytyjskie niebo w początkach drugiej połowy lat sześćdziesiątych kształtując obraz sceny aż do końca dekady. Nastała ona po czasach całkowitej dominacji bigbitu i amerykańskiej muzyki garażowej, rozwijającej powoli skrzydła gdzieś na uboczu głównego nurtu. Co ciekawe, nowa, ekscytująca i prężna scena muzyczna zaczęła kształtować się równocześnie po obu stronach Atlantyku, korzystając z dobrodziejstw eksperymentalnych brzmień inspirowanych, przede wszystkim, założeniami kontrkultury oraz osobliwościami i dźwiękami wywoływanymi przez popularne wówczas specyfiki. Ta nowa muzyka, niepodobna do niczego, co widzieliśmy wcześniej otrzymała nazwę „psychodeli”. Tuż przed końcem lat sześćdziesiątych pierwsze zalążki hard rocka zaczęły rozprzestrzeniać się po świecie, rozwijając z powoli zamierającej sceny blues rockowej. Wkrótce za hard rockiem podążyły zarzewia rocka progresywnego. Oba te gatunki zdobyły i poszerzały swoją popularność w latach siedemdziesiątych, odciskając piętno na brzmieniu wielu wspaniałych i popularnych zespołów tworzących w ciągu tej niezapomnianej muzycznie dekady.

Chociaż od tego złotego okresu upłynęło już wiele lat, to słabość do ówczesnej muzyki popularnej jest nadal bardzo silna wśród słuchaczy. Wielkie zespoły tamtej dekady nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Niemal na każdej półce z albumami czy w katalogu z MP3 fana muzyki rockowej, odnaleźć można albumy The Beatles, Pink Floyd albo The Doors. Jeżeli jednak chcielibyśmy sprowadzić tą muzyczną erę wyłącznie do sukcesu wspomnianych grup, popełnilibyśmy olbrzymi błąd.

Na każdy zespół, który zdobył międzynarodowy rozgłos przypadają dziesiątki, jeżeli nie setki, grup, które nie miały tyle szczęścia. Moim zdaniem fakt, że o wielu z tych twórców zapomniano jest głęboko niesprawiedliwe.

Niniejsza książka nie ma jednak na celu poprawiania historycznej niesprawiedliwości a jedynie przybliżenie losów zapomnianych zespołów i to zespołów najlepszych. Przywracamy więc do życia muzykę artystów, których albumy naprawdę warto przesłuchać, a ich historię opowiedzieć.

Nieznane ścieżki, nieznane przestrzenie. Przewodnik po niesłusznie zapomnianych zespołach z najpiękniejszego okresu w historii muzyki. Książka dla tych, którzy nie ustają w poszukiwaniu płytowego Świętego Graala”. – Marcin Świetlicki, pisarz, poeta, wokalista zespołu Świetliki

Opinie

Ocena 
2020-08-08

Genialna książka dla miłośników dobrej, starej muzyki

W tej publikacji nie ma wszystkiego ale jest tyle, aby zadowolić nawet najbardziej oddanego fana starego rocka. Dla nowicjuszy i tych, którzy chcą dopiero zacząć z najlepszą muzyką w historii książka jest niemal obowiązkowa. Na rynku nie ma i nie było niczego podobnego - Jacek Leśniewski (który i tu redagował merytorycznie całość) napisał książkę, której nigdy niestety nie dokończył ograniczając się do sceny brytyjskiej. Tu jest wszystko.
Dziwią mnie uwagi poprzednika, bo w moim egzemplarzu nie znalazłem błędów o których on mówił. Pewnie zostały poprawione przy dodruku albo coś przedmówca pomylił. U mnie Ravel to Maurice Ravel a nie zespół Ravel. Nie dostrzegłem też poza może kilkoma wyjątkami literówek. Polecam, to jest naprawdę obowiązkowa lektura!

  Ocena 
  2019-03-28

  W BOCZNEJ ULICY

  Dobra książka dla fanów starych, zapomnianych zespołów. Autor skupił się na głównie na zespołach, w których główną rolę grają gitary. 30% zespołów pochodzi z USA. pozostałe to reszta świata.
  Bardzo fajny dodatek o zespołach z Polski (niestety tylko czterech).
  Wydanie w twardej oprawie i fajnej okładce. Wszystkie zdjęcia są tylko czarno-białe co powoduje, że sporo jest słabo widocznych. Sporo literówek, im dalej tym więcej. Jest też coś takiego "...Bolero zespołu Ravel" (342) i ...grupa wypuściła jednak wypuścić...(380). Całe zdanie, może więcej - jest skopane. Napisałem to żeby następne wydanie (może) wyszło już poprawione. Polecam, chociaż moja setka wyglądałaby inaczej.

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   W BOCZNEJ ULICY - Ra’Anan Chelled (oprawa twarda)

   W BOCZNEJ ULICY - Ra’Anan Chelled (oprawa twarda)

   Produkty powiązane

   Product successfully added to the product comparison!