- Nowy
- Pakiet
Zamiast 210,00 zł
USBM: Amerykański black metal: Rewolucja w tożsamości - Daniel Lake (Oprawa twarda)
USBM: Amerykański black metal. Rewolucja w tożsamości to monumentalna, licząca ponad 700 stron kronika amerykańskiej sceny blackmetalowej, oparta na bezpośrednich relacjach dziesiątek muzyków – od pionierów z lat 90. XX wieku po współczesnych twórców.
Autor, Daniel Lake, przez trzy lata gromadził wywiady i niepublikowane wcześniej zdjęcia, tworząc najbardziej kompleksowe opracowanie całej sceny. Książka przedstawia fascynującą mozaikę postaci, które w izolacji i często wbrew metalowemu mainstreamowi budowały własny język artystyczny. Znajdziemy tu zarówno legendy pokroju Von, Profanatica czy Leviathan, jak i kontrowersyjnych outsiderów, których twórczość redefiniowała granice gatunku.
Wstęp autorstwa Toma Gabriela Warriora (Celtic Frost) podkreśla rangę i wagę tego przedsięwzięcia.
Daniel Lake z niezwykłą precyzją łączy historię z dokumentacją kulturowego fermentu, który towarzyszył narodzinom USBM. Publikacja nie ucieka przed poruszaniem tematów trudnych, takich jak marginalizacja, kontrowersje ideologiczne czy kryzys tożsamości. To obowiązkowa pozycja dla fanów ekstremalnej muzyki i wszystkich, którzy chcą zrozumieć, w jaki sposób europejski black metal, przefiltrowany przez amerykańską kulturę, nabrał zupełnie nowych, nieoczywistych kształtów.
RZEŹPOSPOLITA [wyd.2026] - Piotr Dorosiński (oprawa twarda)
„Rzeźpospolita to zapis opowieści ludzi tworzących polską scenę metalową w latach dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Ich losy, nawet za cenę upiększeń, przez lata tworzyły nową legendę. Ostatnia dekada poprzedniego stulecia to czas niekończących się zmian i rozwoju muzycznego w Polsce. Jest to okres szczególnie ważny dla sceny metalowej w naszym kraju, bo okres pionierski – to właśnie w tamtych latach zaczął rodzić się rynek sensu stricto z pierwszymi profesjonalnymi studiami nagrań, wytwórniami, oficjalną dystrybucją, raczkującymi trasami koncertowymi, czyli wszystkim tym, co oczywiste dla innych gatunków muzycznych, a dotąd nieistniejące w naszym metalu. O tym i wielu innych sprawach rozmawiałem z bohaterami tamtej epoki. To nie jest publikacja wyłącznie dla tych, który ocaleli z rzezi muzycznej zafundowanej przez wtedy młodych gniewnych, a dzisiaj ludzi około pięćdziesiątki. To lektura napisana przez fana dla fanów.”
Piotr Dorosiński
BLACK SABBATH & OZZY OSBOURNE. HISTORIA NAJWIĘKSZYCH UTWORÓW - Paul Elliott & Carol Clerk (oprawa twarda)
Black Sabbath – jedna z najbardziej wpływowych, prowokacyjnych i odnoszących sukcesy grup wszech czasów, okrzyknięta przez „Rolling Stone” „Beatlesami heavy metalu” – wraz ze swoim barwnym, charyzmatycznym frontmanem Ozzym Osbourne’em na zawsze odmienił oblicze muzyki popularnej.
Ich powrotny album 13 – nagrany w niemal całkowicie oryginalnym składzie – błyskawicznie wspiął się na szczyty list przebojów na całym świecie. Album opowiada historię Black Sabbath, ich klasycznych utworów, a także solowej kariery Ozzy’ego.
Paul Elliott pisze dla magazynów „Mojo”, „Classic Rock”, ”Q” oraz „Kerrang!” i wielokrotnie przeprowadzał wywiady z Black Sabbath.
Carol Clerk, była redaktorka działu newsów w „Melody Maker”, zdobyła tytuł dziennikarza roku przyznawany przez branżowe stowarzyszenie PPA za relację z koncertu Live Aid na Wembley. Jest autorką wielu książek, m.in.: Pogue Mahone: Kiss My Arse, The Saga of Hawkwind, Madonna Style oraz Vintage Tattoo Flash. Zmarła w 2010 roku.
Opis