darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

PIOSENKA MUSI POSIADAĆ TEKST. I MUZYKĘ. 200 NAJWAŻNIEJSZYCH UTWORÓW POLSKIEGO ROCKA - Skaradziński,Wojciechowski (oprawa twarda)

9788364373541

Cena sprzedaży:60,00 zł brutto

Cena detaliczna: 99,90 zł

Wydawnictwo In Rock

Więcej informacji

wydawnictwoIn Rock
Rok wydania2017
AutorJan Skaradziński, Konrad Wojciechowski
Ilość stron800
format165x235 mm
oprawatwarda
Waga2
EAN9788364373541

Opis

Od „Anny” Blackoutu przez inne największe przeboje lat 60. oraz z okresu boomu lat 80. po „Prędko, prędzej” Heya. Wnikliwy opis i dokładna analiza 200 najważniejszych i najpopularniejszych piosenek polskiego rocka – i nie tylko rocka, bo książka obejmuje też np. „Pod Papugami” Czesława Niemena i „Zegarmistrza światła” Tadeusza Woźniaka. Zresztą obok piosenek są w niej utwory instrumentalne, bo i one tworzyły historię polskiej muzyki. Autorzy piszą o inspiracjach kompozytorów i autorów tekstów, analizują muzykę i słowa, zwracają uwagę na niuanse brzmieniowe, przedstawiają dzieje poszczególnych utworów, a całość dopełniają zarówno danymi statystycznymi, jak i ciekawostkami. Do tego wypowiedzi samych twórców, wykonawców, producentów, czasem autorów nowych wersji, a niekiedy nawet słuchaczy. Opis ilustrują zdjęcia przedmiotów i miejsc związanych z omawianymi utworami, takich jak rękopisy, portrety bohaterów (częściej bohaterek) tekstów, miejsc powstania względnie nagrania, wykorzystanych instrumentów, a także reprodukcje okładek rzadkich płyt.

Opinie

Ocena 
2020-06-14

Mnóstwo wiedzy i ciekawostek

Właśnie pisze licencjat nt. muzyki w walce z systemem totalitarnym i ta pozycja to świetne źródełko wiedzy (ok, nie tylko naukowej, ale i całkiem prywatnej)/

  Ocena 
  2017-12-11

  Bardzo fajne

  Jeszcze nie przeczytałem, ale kiedyś być może przeczytam. Także no gorąco polecam.

  • 0z 1 osób uznało tą opinie za pomocną.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  PIOSENKA MUSI POSIADAĆ TEKST. I MUZYKĘ. 200 NAJWAŻNIEJSZYCH UTWORÓW POLSKIEGO ROCKA - Skaradziński,Wojciechowski (oprawa twarda)

  PIOSENKA MUSI POSIADAĆ TEKST. I MUZYKĘ. 200 NAJWAŻNIEJSZYCH UTWORÓW POLSKIEGO ROCKA - Skaradziński,Wojciechowski (oprawa twarda)  Produkty powiązane

  Product successfully added to the product comparison!