darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

BATTLE ROYALE - Koushun Takami (Oprawa twarda)

9788377313626

Cena sprzedaży:54,00 zł brutto

Cena detaliczna: 89,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2021
AutorKoushun Takami
TłumaczenieUrszula Knap
Ilość stron772
format140x205 mm
oprawatwarda
EAN9788377313626

Opis

Grupa gimnazjalistów Republiki Wielkiej Azji Wschodniej zostaje uprowadzona ze szkolnej wycieczki i skierowana przez autorytarny rząd na niewielką, ewakuowaną z mieszkającej tam ludności wyspę. Pozostawieni sami sobie, dysponując dostarczonym im uzbrojeniem, mają tylko jedno zadanie: tak długo mordować się nawzajem, aż przeżyje tylko jeden. W tym czasie przeprowadzane są liczne pomiary, między innymi czasu potrzebnego na wykonanie zadania. Ostatnia pozostała przy życiu osoba z klasy (zwycięzca) otrzymuje zabezpieczenie na całe życie oraz dyplom gratulacyjny z podpisem Wodza. Nie ma możliwości sprzeciwu. Nie ma możliwości odmówienia udziału w „programie” bez groźby natychmiastowej śmierci – do szyj nastolatków przymocowano bowiem specjalne obroże z ładunkiem wybuchowym. Mogą albo poddać się grze i zabijać, albo samemu zginąć…

Osławiony, wysokooktanowy thriller Koushuna Takamiego opiera się na prostym, acz porywającym założeniu: Jak zachowają się nastolatki, które – by przetrwać – muszą się nawzajem zabijać? To przekonująca i poruszająca alegoria młodości i warunków (nie)życia w świecie napędzanym korporacyjnym wyścigiem szczurów.

Kiedy po raz pierwszy książka trafiła na rynek japoński, spotkała się z poważną krytyką. Autorowi zarzucano nadmierne epatowanie przemocą, co jednak nie przeszkodziło „Battle Royale” w sprzedaży. Powieść, porównywana do „Władcy much” Williama Goldinga, bardzo szybko stała się jednym z największych bestsellerów, i to nie tylko w Japonii. Obecnie „Battle Royale” można bez wątpienia nazwać klasykiem i prawdziwym popkulturowym fenomenem. Została sfilmowana, trafiła również do świata gier. Wydawnictwo Vesper po raz pierwszy prezentuje powieść polskiemu czytelnikowi – w tłumaczeniu Uli Knap, wzbogaconą o fenomenalne ilustracje Macieja Kamudy.

Opinie

Ocena 
2021-08-25

Klasyka w najlepszym wydaniu

Świetna lektura napisana w bardzo przystępnym jezyku. Troche odstraszają imiona postaci ale z czasem można przywyknąć do tego, tym bardziej ze na początku jest lista postaci do ktorej mozna sie odwoływać. Autor wyraźnie ukazuje sytuacje życiowe w których postawiony zostaje człowiek i irracjonalność jego wyborów, albo ich brak a wymuszone działanie dyktowane chwilą.

Niestety książka fizycznie jest wydana jako 769 stronnicowa cegła. Po przeczytaniu 112 stron pękła w pół... gdzie starałem się nie otwierać jej mocno i obchodzić się z nia wyjątkowo ostrożnie. Battle royale powinna być podzielone na dwa tomy...

Wielki plus za zakładkę z identycznego papieru jak okładka, dająca przyjemne odczucie przy każdorazowym odkładaniu książki.

  Ocena 
  2021-06-08

  Super!

  Piękne wydanie, powieść jest świetna

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   Produkty powiązane

   Product successfully added to the product comparison!