darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

CHODŹ ZE MNĄ - Konrad Możdżeń (oprawa twarda)

9788377313664

Cena sprzedaży:25,00 zł brutto

Cena detaliczna: 54,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2020
AutorKonrad Możdżeń
Ilość stron530
format140x205 mm
oprawatwarda
EAN9788377313664

Opis

Zło istnieje!

Nie jako przeciwwaga doba, czy owoc filozoficznych rozważań. Zło jest czystą i niczym nieskrępowaną mocą – siłą, która sprowadza na ziemię pierwiastek piekła.

Zło jest wieczne i nieśmiertelne. Czasem trwa w uśpieniu przez lata, by w końcu objawić się w najohydniejszej ze swych postaci.

Zło jest niezmienne, a jego najwierniejszym towarzyszem jest cierpienie. Jest wilgotne od ludzkich łez, zimne od strachu. Ma smak krwi, a smak ten – raz doświadczony – działa jak najsilniejszy narkotyk. Otumania zmysły, uzależnia i otwiera duszę na działanie piekielnych mocy.

Czy jesteś gotowy, by poznać kolejne jego wcielenie i zanurzyć się w iluzorycznym świecie, w którym zacierają się kontury rzeczywistości? W świecie, w którym niewielkie pomieszczenie staje się bramą do sanktuarium najpodlejszego zła? Świątynią, której fundamenty toczy śmiertelna choroba przepoczwarzająca człowieka w bestię, a życie w koszmar?

Poznaj historię zbrodni, której echa wybrzmiewają na przestrzeni całych pokoleń.

Tylko uważaj i pamiętaj, że…

Zło istnieje!

Opinie

Ocena 
2020-11-26

Klimatycznie

Oj, wkręciłam się w tę historię. Przyznać muszę, że wciąga. I to bardzo. Jest klimatycznie, duszno i zagadkowo. Z kart bije ciężka aura adekwatna dla gatunku grozy a im bliżej końca tym sceny rodem z "teksańskiej piły mechanicznej" przybierają na sile.
Muszę przyznać, że Możdżeń miał pomysł, nie ma wątpliwości. Taki skrupulatnie ułożony w głowie i uporządkowany na kartach.
Fajnie, że współczesny Wrocław. Fajnie, że dawne Breslau. W tym wszystkim pamiętniki z początku XIXw. o dość wstrząsającej treści. Bohaterów kilku, ale każdy ma mocny udział w fabule. Każdego poznajemy w kontekście grupy i jako osobną postać. Nie zapałałam do żadnej z nich szczególną sympatią ale doceniam, że autor z dużą konsekwencją te postaci buduje. Każde z nich myślało, że wspomnienia wystarczy wyprzeć, ale wystarczył impuls a stare demony wracają. Mroczne rzeczy zaczynają się dziać z ich psychiką. Nad ich zachowaniem przejmują kontrolę ciemne zakamarki umysłu, takie, których sami się po sobie nie spodziewali.
Książka strachu we mnie nie wywołała ale dreszczyk ekscytacji już tak. Od zawsze tak mam, że słowo pisane strachu we mnie nie wzbudza. Duchy, siły nieczyste są dla mnie czymś tak nierealnym, że nie potrafię się ich bać czytając. Jednak, nie mam wątpliwości, że na ekranizację namówić bym się nie dała. Obraz to co innego. Dla mnie było bardziej niesmacznie niż straszno. A autor potrafi w opis... Oczywiście ma to swoje dobre i złe strony. Z jednej strony jest bardzo obrazowo, jesteśmy w stanie sobie wyobrazić duszne, ciemne pomieszczenia wrocławskiej knajpy, uliczki miasta, opisywane zdarzenia. Z drugiej, wiele opisów uważam za przesadzone. Potrafi być miejscami przydługaśnie. Ale jedno jest pewne, podczas czytania emocji nie zabraknie.
U mnie zawsze dodatkowy plus za opowieść wielowątkową, w inteligentny sposób naprzemiennie snutą, coś je łączy, coś jest historią osobną. I jeszcze dodać muszę, że tyle alkoholu to u Sienkiewicza się nie lało. Byłam wstawiona od samego czytania, więc uwaga abstynenci

 • 1z 1 osób uznało tą opinie za pomocną.
Ocena 
2020-10-20

Dla grupy dyskusyjnej i bookstagrama Fantastyka na luzie

"Chodź ze mną" to powieść grozy mocno osadzona w realiach współczesnego Wrocławia, inspirowana makabryczną historią z czasów dwudziestolecia międzywojennyego. Autor zaprasza nas do swojego świata na ucztę, na której daniem głównym jest doskonała atmosfera niepokoju, stopniowana z wyczuciem i przyprawiona intrygującymi zbiegami okoliczności. Możdżeń serwuje fabułę wraz z mnóstwem tajemniczych niedopowiedzeń, które powinniśmy przetrawić i sami spróbować sobie wyjaśnić.

ALE.

Zawsze musi być jakieś „ale”... Moim głównym i podstawowym zarzutem do „Chodź ze mną” jest jej długość. Ponad pięćset stron powieści według mnie nie zostało wypełnione równo. Z powodu dłużyzn i wielu nieciekawych scen klimat przerażenia chwilami całkowicie się rozmywał. To, co miało być najsilniejszą stroną książki, momentami zupełnie umykało. Kilkustronicowe opisy przemyśleń wewnętrznych, przejazdu tramwajem czy opis drobnych nieporozumień małżeńskich spokojnie mogłyby zniknąć – bez szkody dla narracji, wręcz przeciwnie.

Drugie „ale” to konstrukcja postaci. Bohaterowie budowani według jednego schematu niekiedy rażą sztucznością; choćby początkowe dialogi są bardzo słabe, charaktery zaś nie zaznaczają się wyraźnie. W myśl zasady „co za dużo, to niezdrowo”, namnożenie problemów osobistych – bowiem większość protagonistów skrywa przedawnione, straszliwe wspomnienia z dzieciństwa lub młodości oraz dźwiga bagaż uzależnień – wywołuje znużenie. Trudno także wyróżnić bohaterów głównych i pobocznych, gdyż autor poświęca im różne dawki uwagi. Z początku wywoływało to moją konsternację, jednak po zakończeniu lektury widzę w tych „przeskokach” pewien intrygujący zamiar i przewrotną analogię do samej treści. Pomysł przedni, trochę niedopracowany, jednak świeży.

Trzecie „ale”, skrajnie subiektywne, to finał. Spodziewałam się czegoś ostrego, szokującego, tymczasem niedosłownie, choć nad wyraz sugestywnie, autor poinformował nas, jak dalej potoczy się ta historia, już bez naszego czytelniczego udziału. Sięgnięcie po dość typowe dla horrorów rozwiązanie może i jest dobrym pomysłem, jednak mnie osobiście trochę rozczarowało.

Czy zatem warto sięgnąć po ten debiut? Tak, ale…

Jestem zachwycona sposobem, w jaki Możdżeń buduje atmosferę, jak skupia ciekawość czytelnika, pociągając za kolejne sznurki wątków, jak plecie z nich jedną, przyprawiającą o dreszcz intrygę. Jestem niepocieszona, że nie zdołał utrzymać równego poziomu napięcia, bo mógłby to być jeden z lepszych horrorów, jakie ostatnio czytałam.

Jako szczecinianka, mając własną miejską „legendę Karla Denke”, dodatkowo bardzo doceniam użycie tego motywu jako tematu przewodniego dla powieści grozy.

Serdeczne dzięki wydawnictwu Vesper za egzemplarz recenzencki. Opinia powstała dla grupy i bookstagrama Fantastyka na luzie.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  CHODŹ ZE MNĄ - Konrad Możdżeń (oprawa twarda)

  CHODŹ ZE MNĄ - Konrad Możdżeń (oprawa twarda)

  Produkty powiązane

  Product successfully added to the product comparison!