darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

W GÓRACH SZALEŃSTWA [tom1] - H.P. Lovecraft / Francoise Baranger (oprawa twarda)

9788377313503

Cena sprzedaży:78,00 zł brutto

Cena detaliczna: 129,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2020
AutorH.P. Lovecraft / Francoise Baranger
TłumaczenieMaciej Płaza
Ilość stron64
format262 x 350 mm
oprawatwarda
EAN9788377313503

Opis

„Gdy spoglądaliśmy w dół na to zawrotne widowisko, na usta cisnęły nam się najróżniejsze fantastyczne określenia…”

Arkham, rok 1933. Wybitny geolog profesor Dyer dowiaduje się o planowanej wyprawie na Antarktydę, która za cel obiera sobie ten sam rejon, który on sam eksplorował dwa lata wcześniej. W nadziei, że uda się odwieść organizatorów od tych zamiarów, Dyer postanawia szczegółowo opisać tragiczne wydarzenia, jakie miały tam miejsce, a które w obawie, że zostanie uznany za szaleńca, zataił w raporcie z ekspedycji. Wówczas to, z początkiem lata, statki wynajęte przez Uniwersytet Miskatonic przybyły na mroźny kontynent, przywożąc ze sobą grupę czterech profesorów i szesnastu studentów. Na pierwsze odkrycia nie trzeba było długo czekać, a zaintrygowany obiecującymi wynikami odwiertów biolog wyprawy, profesor Lake, postanawia spenetrować sieć jaskiń. Po kilku dniach nadaje radiowy komunikat, w którym informuje pozostałych naukowców o odkryciu zadziwiających okazów skamielin niezwykle starego, nieznanego gatunku. Kiedy straszliwa burza przerywa komunikację, a Lake nie daje znaku życia, Dyer przeczuwając najgorsze, wyrusza na pomoc naukowcowi. To, co odkrył, przekroczyło jego najśmielsze przypuszczenia – krajobrazy zamarzniętych pustyń, niewyobrażalnych stworzeń tkwiących od milionów lat w stanie hibernacji, niesamowitych struktur geometrycznych umiejscowionych na szczycie czarnych gór wyższych niż Mount Everest…

Ta niedługa historia Lovecrafta zainspirowała całe pokolenia autorów, a także twórców filmowych, od Johna Carpentera, reżysera „The Thing”, po Guillermo del Toro, który marzy o przeniesieniu tej historii na ekran.

François Baranger – zafascynowany twórczością H.P. Lovecrafta światowej sławy grafik artysta koncepcyjny – rozpoczął prace nad „cyklopowym” zadaniem polegającym na zilustrowaniu tej niesamowitej opowieści.

Opinie

Ocena 
2024-04-03

Cieszę się, że to opowiadanie mnie w przeszłości ominęło

...bo wizja, jaką przedstawia swoimi obrazami Baranger sprawia, że czytając Lovecrafta - powoli jedną stopą brodzimy w tej szaleńczej wyprawie, a z każdą stroną co raz mocniej zostajemy wchłaniani w tę nieludzką krainę w sercu Antarktydy. Coś pięknego!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  W GÓRACH SZALEŃSTWA [tom1] - H.P. Lovecraft / Francoise Baranger (oprawa twarda)

  W GÓRACH SZALEŃSTWA [tom1] - H.P. Lovecraft / Francoise Baranger (oprawa twarda)  Produkty powiązane

  Product successfully added to the product comparison!