darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

WIR - Peter Watts (oprawa twarda)

9788377314906

Cena sprzedaży:39,00 zł brutto

Cena detaliczna: 64,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Premiera: 31 lipiec 2024
Wysyłamy od: 24 lipca

Więcej szczegółów

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2024
AutorPeter Watts
autor ilustracjiMaciej Garbacz
TłumaczenieDominika Rycerz-Jakubiec
Ilość stron514
format140x205 mm
oprawatwarda
EAN9788377314906

Opis

Oto jak kończy się świat.

Od trzech miliardów lat pod dnem Oceanu Spokojnego czeka uśpiony prymitywny mikrob, organizm zdolny zniszczyć życie na całej planecie. Ludzka zachłanność sprawiła, że wydostał się na zewnątrz poprzez nadmiernie eksploatowany komin geotermalny na grzbiecie Juan de Fuca, blisko stacji Beebe. Aby zapobiec apokalipsie, cały ten rejon został wysadzony za pomocą broni jądrowej. Zrobiono to, nie zważając na załogę podmorskiej bazy. W dodatku fala tsunami, będąca skutkiem niszczącej podwodnej eksplozji, zabiła miliony ludzi zamieszkujących oceaniczne wybrzeża.
Wybrano mniejsze zło, aby ratować całą ludzkość.
Okazało się jednak, że jeden z ryfterów przeżył. Lenie Clark udało się uciec. Miliony azjatyckich uchodźców wegetujących na wybrzeżach, starających się przetrwać kolejny dzień, uważa ją za morską boginię. Ale Lennie nigdy nie chciała być zbawicielem. Jest za to potwornie wkurzona. Nosi w sobie gniew i pragnienie zemsty na korporacji, która do tego doprowadziła. Ponadto ma w sobie moc, która może pogrążyć świat w apokalipsie. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że inne monstrum, równie potężne i przerażająco nieludzkie, które obudziło się w odmętach sieci neuronowej, bardzo pragnie ją spotkać.


Wir to pełna akcji, mroczna, cyberpunkowa powieść wielokrotnie nagradzanego mistrza współczesnej hard sf, Petera Wattsa, będąca bezpośrednią kontynuacją bestsellerowej Rozgwiazdy.

Opinie

Napisz opinię

WIR - Peter Watts (oprawa twarda)

WIR - Peter Watts (oprawa twarda)

Premiera: 31 lipiec 2024
Wysyłamy od: 24 lipca

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!