darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

W GÓRACH SZALEŃSTWA [tom2] - H.P. Lovecraft / Francoise Baranger (oprawa twarda)

9788377313763

Cena sprzedaży:78,00 zł brutto

Cena detaliczna: 129,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2021
AutorH.P. Lovecraft / Francoise Baranger
TłumaczenieMaciej Płaza
Ilość stron64
format262 x 350 mm
oprawatwarda
EAN9788377313763

Opis

Po wylądowaniu w nieznanym mieście Dyer i Danforth, kierowani naukową ciekawością i pragnieniem odnalezienia młodego Gedneya, weszli do części podziemnej, chcąc przeprowadzić wstępne badania. Pod lodem odkrywają gigantyczny kamienny labirynt, nietknięty od zarania dziejów, gdzie niezliczone, fascynujące płaskorzeźby opisują cywilizację, która tam żyła. Wkrótce jednak zauważyli koleiny pozostawione przez sanie Gedneya i podążyli ich tropem… aż do jego zwłok.

Jeśli Gedney już nie żył, to czyimi śladami podążali przez cały czas? Jakie istoty zdają się poruszać po tym mieście niczym stali bywalcy?

Zmarznięci, ogarnięci strachem, ale niezdolni do oparcia się pragnieniu dowiedzenia się czegoś więcej o starożytnych, dwaj mężczyźni schodzą coraz głębiej i głębiej w ten lodowy cmentarz, do granic przerażenia i szaleństwa…

 

 

To niewielkie opowiadanie Lovecrafta, sugestywnie opisujące zamarznięte pustynne krajobrazy, niewysłowione, odkryte w nienaturalnym stanie zachowania istoty sprzed milionów lat, dziwne geometryczne struktury na szczytach czarnych gór wyższych niż Everest...  inspirowało całe pokolenia pisarzy i reżyserów – od Johna Carpentera, reżysera „The Thing”, po Guillermo del Toro, który wciąż marzy o przeniesieniu go na ekran.

 

François Baranger – ilustrator znany na całym świecie ze swoich talentów jako artysta konceptualny, tworzący do filmów i gier wideo – od zawsze zafascynowany światem H.P. Lovecrafta, podjął się „cyklopowego” zadania przełożenia jego głównych opowieści na obrazy.

 

„Myślałem, że znam »W górach szaleństwa«, teraz wiem, że nie do końca. Nie wrócę do nich bez rysunków François – naznaczyły moją siatkówkę tak samo, jak słowa Lovecrafta. Połączyły się w jedno. Na lepsze”.

Maxime Chattam


Opinie

Ocena 
2021-03-22

Przeswietna pozycja :)

Super wydana 2 cz. powieści Lovecrafta . Ilustracje "zabijają " ...Brawo wydawnictwo .

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  W GÓRACH SZALEŃSTWA [tom2] - H.P. Lovecraft / Francoise Baranger (oprawa twarda)

  W GÓRACH SZALEŃSTWA [tom2] - H.P. Lovecraft / Francoise Baranger (oprawa twarda)

  Produkty powiązane

  Product successfully added to the product comparison!