darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

ZABAWMY SIĘ U ADAMSÓW - Mendal W. Johnson (oprawa twarda)

9788377313855

Cena sprzedaży:27,00 zł brutto

Cena detaliczna: 44,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2021
AutorMendal W. Johnson
TłumaczenieBartosz Czartoryski
Ilość stron320
format140x205 mm
oprawatwarda
EAN9788377313855

Opis

Wydana w 1974 roku jedyna powieść w dorobku Mendala W. Johnsona "Zabawmy się u Adamsów" jest jedną z tych książek, które wyjątkowo mocno oddziaływają na psychikę czytelnika. To nie jest horror, nie ma tu zjawisk nadprzyrodzonych, nie ma potworów, opętań, wbrew pozorom nie ma też sadystycznych opisów przemocy. Przeraża w niej coś innego - realizm. Świadomość, że opisywane w niej wydarzenia (częściowo zresztą oparte na faktach) mogły się wydarzyć naprawdę. Że zło z jakim mamy na jej kartach do czynienia nie przyszło z piekielnych otchłani, z prastarych ruin, z kosmosu czy tajnych laboratoriów. Że źródłem zła jesteśmy my sami, nasze umysły, trzymane w ryzach jedynie wątłą siatką społecznych norm i reguł. Siła oddziaływania tej historii spotęgowana jest tym, że jej bohaterami są dzieci. Nieprzewidywalne i nieprzeniknione. Dzieci o anielskich rysach, dzieci z dobrych domów, grzeczne i dobrze wychowane.Surowy, oszczędny styl Johnsona przywodzi na myśl reportaż, a mimo to książka aż kipi od emocji: lęku, strachu, złości, smutku. Jednocześnie przyciąga i odpycha, fascynuje i oburza - można ją różnie odbierać, ale na pewno nie przejść obok niej obojętnie. Powieść Johnsona zostaje w nas na długo.Dwudziestoletnia studentka Barbara podejmuje pracę jako opiekunka dwojga dzieci, których rodzice wyjechali na tygodniowe wakacje do Europy. Trzynastoletni Bobby i dziesięcioletnia Cindy Adams, to urocze, inteligentne, dobrze wychowane rodzeństwo, które czas wolny spędza najchętniej w towarzystwie nieco starszych przyjaciół mieszkających w sąsiedztwie: Dianne, Johna i Paula McVeightów. Znudzeni brakiem rozrywek i złaknieni ekscytujących doznań postanawiają zabawić się kosztem Barbary. Dziewczyna zostaje uwięziona, a dzieci zaczynają prowadzić z nią grę. Coś, co z początku wydaje się niewinnym psikusem, szybko wymyka się spod kontroli. Pozbawiona nadzoru i upojna poczuciem wolności młodzież zaczyna z socjopatyczną przyjemnością ulegać najbardziej prymitywnym instynktom.

To powieść o złu w czystej postaci, którego korzenie sięgają najgłębszych pokładów naszej podświadomości. To książka o tym, jak niewiele potrzeba, by pękła cienka granica, jaka dzieli człowieczeństwo od bestialstwa. O tym, w jaki sposób sprzyjające okoliczności budzą w nas uśpione demony. Wstrząsająca, brutalna, kontrowersyjna powieść nigdy wcześniej nie była wydana w Polsce.

Opinie

Ocena 
2021-05-09

„Zabawmy się u Adamsów” Johnsona, tak samo jak „Dziewczyna z sąsiedztwa” Ketchuma, jest jedną z tych książek które pozostają z czytelnikiem na długie lata. Gnieżdżą się głęboko w podświadomości i nieustannie przypominają o tym jak spaczony i bestialski jest świat.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  ZABAWMY SIĘ U ADAMSÓW - Mendal W. Johnson (oprawa twarda)

  ZABAWMY SIĘ U ADAMSÓW - Mendal W. Johnson (oprawa twarda)
  Produkty powiązane

  Product successfully added to the product comparison!