darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

Flawia de Luce. Tom 9 .Przytulnym miejscem jest mogiła - Alan Bradley (oprawa miękka)

9788377313428

Cena sprzedaży:21,00 zł brutto

Cena detaliczna: 34,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2019
AutorAlan Bradley
TłumaczenieMarek Król
Ilość stron340
format145x210
oprawamiękka
EAN9788377313428

Opis

Po straszliwej rodzinnej tragedii dwunastoletnia Flawia de Luce stara się wypełnić czymś puste dni. Ucieczką od ponurej rzeczywistości ma być wyprawa łodzią, którą lojalny służący Dogger proponuje Flawii i jej dwóm starszym siostrom. Flawia, biegła chemiczka z zamiłowaniem do trucizn, jest wniebowzięta, gdy ich łódź przepływa obok kościoła, którego otoczony ponurą sławą proboszcz wysłał niedawno trzy swoje parafianki na tamten świat, zaprawiwszy mszalne wino cyjankiem. Nagle coś ociera się o jej zanurzone w wodzie palce... Flawia chwyta to coś, wyobrażając sobie, że jest Ernestem Hemingwayem walczącym z marlinem, i ciągnie – jak sądzi – wielką rybę. Okazuje się jednak, że to coś znacznie lepszego: ludzka głowa połączona z ludzkim ciałem. Jeśli cokolwiek mogło odegnać od Flawii smutne myśli, to właśnie rozwikłanie kolejnego morderstwa – choć mogło ono zarazem doprowadzić do przedwczesnej śmierci młodej detektywki.

Wyrazy uznania dla powszechnie kochanych powieści Alana Bradleya o przygodach Flawii de Luce, laureatek Crime Writers’ Association Debut Dagger Award, Barry Award, Agatha Award, Macavity Award, Dilys Winn Award oraz Arthur Ellis Award:

„Jeśli kiedykolwiek pojawił się naprawdę odważny, błyskotliwy i – tak – zachwycający detektyw, to jest to Flawia de Luce”. – „USA Today”

„Zachwycające (…) połączenie Eloise i Sherlocka Holmesa”. – „The Boston Globe”

„[Flawia] uzależnia jak gorzka czekolada”. – „Daily Mail”

„Flawia de Luce jest nadal największą na świecie dorastającą brytyjską chemiczką/intrygantką/detektywką”. – „The Seattle Times”

Opinie

Ocena 
2019-10-16

Flawia nigdy nie zawodzi

Czekałam na tę książkę wytęsknieniem, odkąd skończyłam czytać poprzedni tom. Ledwo nadszedł dzień premiery, a lektura "Przytulnym miejscem jest mogiła" już za mną. Alan Bradley znowu nie zawodzi. Czuję, że Flawia dorasta. Chylę czoła przed odwagą tej dziewczyny, jej bystrym rozumem, nieustępliwością, poczuciem humoru i - jak na młody wiek - ogromną wiedzą. Nieśmiało przyznaję, że musiałam kilka razy zerknąć do słownika. Jednak mam nadzieję, że nowe rzeczy, których uczy panienka de Luce, zostaną w szufladkach mej pamięci zachowane tak dobrze, jak cytaty z literatury, które dryfują w jej głowie. Ta książka na pewno nikogo nie zwiedzie na manowce! Autor nie oszczędza naszej bohaterki, ale kolejne przypadki śmierci tylko potęgują detektywistyczne zacięcie Flawii; wzniecają jej ciekawość i rozkręcają umysł na najwyższe obroty. Akcja 9 tomu rozgrywa się w miasteczku Volesthorpe. Brakuje mi tam tajemniczych zakamarków Buckshaw i wspaniałej pracowni wuja Tara, ale możemy za to zajrzeć za cyrkową arenę i do zakładu pogrzebowego. Jednak, żeby poznać okolicę, musimy odbić od brzegu i razem z Flawią, w czasie spokojnej wyprawy łódką, wyłowić ciało! To wydarzenie od razu rozpala iskrę ciekawości u naszej bohaterki; w końcu żadne pytania, dotyczące czyjejś śmierci, nie mogą zostać bez odpowiedzi. Flawia rozpoczyna swoje dochodzenie, nie raz "przekraczając uprawnienia" i igrając z losem. Kogo tym razem spotka na swojej drodze? Kto będzie utrudniał śledztwo? Czy siostry de Luce zakopią w końcu topór wojenny? I czy mogiła w istocie jest przytulnym miejscem? Tego dowiecie się sami, sięgając po najnowszą część przygód panienki de Luce. Polecam serdecznie.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Flawia de Luce. Tom 9 .Przytulnym miejscem jest mogiła - Alan Bradley (oprawa miękka)

  Flawia de Luce. Tom 9 .Przytulnym miejscem jest mogiła - Alan Bradley (oprawa miękka)


  Produkty powiązane

  Product successfully added to the product comparison!