darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

O CZYM SZUMIĄ WIERZBY - Kenneth Grahame (oprawa miękka)

9788377312391

Cena sprzedaży:12,00 zł brutto

Cena detaliczna: 19,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2016
AutorKenneth Grahame
TłumaczenieMaciej Płaza
Ilość stron256
format125x 195
oprawamiękka
Waga0,24
EAN9788377312391

Opis

O CZYM SZUMIĄ WIERZBY

Kenneth Grahame

Powieść Kennetha Grahame'a o przygodach Kreta, Szczura, Ropucha i Borsuka, to klasyka literatury dziecięcej. Wielokrotnie wznawiana ekranizowana, animowana, wystawiana na deskach teatru, nie raz modyfikowana i przerabiana na stałe zagościła w popkulturze. Mimo tych wszystkich zabiegów wydana po raz pierwszy w 1908 roku powieść wciąż jest chętnie czytana w jej oryginalnej wersji. I właśnie taką - zgodną w pierwowzorem i z uzupełnioną o pierwotne ilustracje oddajemy do rąk młodych czytelników i ich rodziców.

Kątem oka – w trawie, za żywopłotem, pod korzeniami drzew, w nadrzecznej norce – można czasem zauważyć niepozorne postacie. Możemy się od nich wiele nauczyć, jeśli tylko potrafimy się z nimi zaprzyjaźnić. Szczur Wodny opowie, jak przyjemnie pływa się łódką, Kret o tym, jak miło jest mieć przytulny dom, Ropuch zaśpiewa o swoich fantazyjnych i niebezpiecznych przygodach, a gdy zabłądzimy, możemy wstąpić do surowego, ale gościnnego pana Borsuka. Kto chce się zapoznać z tymi malutkimi, ale niezwykłymi bohaterami lasów i łąk, niech sobie znajdzie odludne miejsce, usiądzie na trawie i posłucha… o czym szumią wierzby.

Opowieści Kennetha Grahame’a mówią o przyjaźni i odwadze, potędze marzeń i tajemnicy natury. Są zabawne i wzruszające, pełne nienachalnej mądrości, uczą życzliwości i szacunku dla świata. Ponad wiek po premierze i prawie osiemdziesiąt lat od pierwszego wydania polskiego z dumą oddajemy w ręce młodych czytelników nowy przekład tej nieśmiertelnej książki, przygotowany przez Macieja Płazę. Tekst ozdobiony został klasycznymi ilustracjami które zachwyciły samego autora, a które stworzył (znany choćby z grafik zdobiącyh książki o przygodach Kubusia Puchatka) - Ernest H. Shepard.

Kenneth Grahame (ur. 8 marca 1859 w Edynburgu, zm. 6 lipca 1932 w Pangbourne) - brytyjski ekonomista i pisarz, pochodzenia szkockiego. Zasłynął pełnymi humoru powieściami The Golden Age (Złoty wiek) (1895) i Dream Days (Dni marzeń, której częścią jest Opieszały smok) (1898); oraz najbardziej znaną  O czym szumią wierzby (The wind in the willows) z 1908 roku.

Opinie

Ocena 
2021-11-02

o czym szumia wierzby

przepiekna książka,pouczająca czytaliśmy ja z wnukiem.polecam wszystkim.

  • 1z 1 osób uznało tą opinie za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

O CZYM SZUMIĄ WIERZBY - Kenneth Grahame (oprawa miękka)

O CZYM SZUMIĄ WIERZBY - Kenneth Grahame (oprawa miękka)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!