darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

Pakiet powieści historycznych

9788377314234

Cena sprzedaży:154,00 zł brutto

Cena detaliczna: 279,70 zł

Wydawnictwo Vesper

W skład wchodzą:
  • PAN CIEMNOŚCI - Robert Silverberg (oprawa twarda)
  • ZEW NOCNEGO PTAKA - Robert McCammon (oprawa twarda)
  • Królowa Bedlam - Robert McCammon (Oprawa Twarda)

Więcej szczegółów

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
oprawatwarda

Opis

PAN CIEMNOŚCI - Robert Silverberg (oprawa twarda)

Robert Silverberg to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, popularnych i nagradzanych (trzyma w domu chyba cały worek pełen Nebuli, Hugo i Locusów) współczesnych pisarzy tworzących science fiction, "Pan Ciemności" nie ma jednak z fantastyką nic wspólnego. Wbrew mrocznemu tytułowi, nie jest też powieścią grozy. Jest powieścią historyczną, w ścisłym tego słowa znaczeniu. Dzieje się u schyłku XVI wieku, a oparta jest o prawdziwą historię, a konkretnie o zawiłe losy Andrew Battella. Ten angielski marynarz zostawił po sobie pamiętnik, wydany drukiem jeszcze w 1625 roku. Silverberg obudował lakoniczne, aczkolwiek wstrząsające wspomnienia Battella, o całe tło społeczno-historyczno-obyczajowe, nadał tej postaci głębi i uzupełni luki w jego biografii, tworząc epicką powieść o początkach kolonizacji.

„Pan Ciemności” opowiada historię żyjącego na przełomie XVI i XVII wieku angielskiego korsarza Andrew Battella, który decyduje się na wzięcie udziału w wyprawie korsarskiej - dodajmy od razu - niezbyt udanej wyprawie. Wskutek indolencji swego dowódcy zostaje pojmany przez Portugalczyków i trafia do niewoli. Początkowo więziony jest w Brazylii, ale szybko trafia do dynamicznie rozwijającej się kolonii w zachodniej Afryce. I tu zaczyna się jego trwająca dwadzieścia lat gehenna. Wiedziony nadzieją powrotu do ojczyzny stara się odzyskać wolność na wszelkie możliwe sposoby: jako pilot morski, żołnierz, negocjator i tłumacz. Walczący o odzyskanie wolności bohater mierzy się nieustannie z przeciwnościami losu. Dzień po dniu i rok po roku przesiąka rzeczywistością jakże odmienną od cywilizacji, w której się wychował. Kiepsko odżywiony, narażony na choroby, ataki dzikich zwierząt i barbarzyńskich plemion co rusz staje w obliczu śmierci. W dodatku nie chce porzucić wiary protestanckiej i przejść na katolicyzm, co pozwoliłoby mu na zyskanie licznych przywilejów. Na szczęście dzięki swojej zaradności, wiedzy i doświadczeniu, a także urokowi osobistemu , udaje mu się zostać pilotem okrętu kursującego wzdłuż wybrzeża i głównych rzek Angoli. Życie w kolonii nie jest jednak łatwe: spiski, zdrady, intrygi polityczne, zawiść, zazdrość i ... miłość. Zmieniający się zarządcy kolonii, dowódcy garnizonu. Battell musi lawirować między lojalnością, a własnym interesem to popadając w łaskę kolejnych gubernatorów, to z niej wypadając. Oszukiwany, mamiony obietnicami wolności, wykorzystywany, w końcu trafia między tubylców. Dołącza do krwiożerczego plemiona ludożerców Jaqqa, stając się faworytem ich wodza Imbe Calandoli. Tam odkrywa, że życie w z pozoru barbarzyńskiej społeczności, nie wiele różni się od cywilizowanych standardów epoki elżbietańskiej. Właśnie w tej konfrontacji, doświadczeń i obserwacji Battella z filozofią Jaqqa tkwi największa siła tej powieści. Brutalne, prostolinijne, pierwotne wierzenia tubylców, ich postrzeganie dobra i zła okazują się dla niego zaskakująco bliskie i zrozumiałe. "Pan Ciemności" to wspaniała powieść przygodowa, wierny obraz początków epoki kolonializmu sportretowany tak oczami kolonizatorów jak i tubylców, a zarazem ciekawa polemika z "Jądrem ciemności" Josepha Conrada.


ZEW NOCNEGO PTAKA - Robert McCammon (oprawa twarda)

Akcja "Zewu nocnego ptaka" dzieje się na przełomie XVII i XVIII wieku na terenie dzisiejszej Karoliny Południowej - ówczesnego skraju brytyjskiej kolonii w Ameryce Północnej. Pośród bagien i subtropikalnych lasów leży niewielka osada Fount Royal. Na miasteczko spada grad nieszczęść - plony są marne, osadnicy chorują, pożary trawią zabudowana, od tygodni leje, a na domiar złego w makabryczny sposób ginie miejscowy pastor i  jeden z mieszkańców. Wniosek może być tylko jednej - jak nic winna musi być czarownica. Wytypowanie wiedźmy nie jest trudne - wystarczy nieco odmienna, choć olśniewająca uroda, znamiona na ciele, niechęć do religii, no i te słomiane laleczki, nie zapominajmy o laleczkach (!) i już w miejscowym areszcie ląduje Rachel Howarth - żona ostaniej ofiary. Burmistrz jest jednak praworządny, a jego osada to ostoja cywilizacji. Wiedźma bez wątpienia jest winna, ale aby sprawiedliwości stało się zadość należy jej się proces. Burmistrz wzywa więc sędziego Isaaca Woodrowa i jego sekretarza Matthew Corbeta, których zadaniem jest osądzić czarownicę, aby z czystym sumieniem można ją było spalić na stosie. Z pozoru oczywista sprawa zaczyna się jednak komplikować, gdy podczas śledztwa na jaw wychodzą skrzętnie skrywane tajemnice mieszkańców Fount Royal.

Mimo tak pokaźnych rozmiarów powieść czyta się zaskakująco szybko, a to za sprawą nieprzeciętnego talentu do snucia historii jakim dysponuje Robert McCammon - prawdziwy bajarz i gawędziarz. I chociaż akcja nie pędzi tu na złamanie karku, to jednak swoje zwroty ma. I to niemało. Wszystko ma tu swój cel, McCammon zwodzi, myli tropy a zrazem bawi się z czytelnikiem, co rusz podrzucając mu z pozoru niewiele znaczące detale,  które składają się na elementy wielkiej układanki jaką w istocie jest fabuła "Zewu nocnego ptaka". Karty powieści zaludnia też plejada barwnych, nietuzinkowych i  świetnie zarysowanych postaci oraz zapadających w pamięci scen. Niektóre z nich starszą, inne śmieszą, wzruszają, smucą. Jeśli tylko damy mu się porwać "Zew nocnego ptaka" zapewni wszystkim wspaniałą przygodę. To historia która potrafi pochłonąć, wciągnąć niczym otaczające Fount Royal bagna, zapewnić doskonałą rozrywkę na długie wieczory.

"Zew nocnego ptaka" to pierwszy tom przygód Matthew Corbeta.


Królowa Bedlam - Robert McCammon (Oprawa Twarda)

Powieść „Królowa Bedlam” to kontynuacja bestsellerowego „Zewu nocnego ptaka”, w której autor Robert McCammon po raz kolejny daje popis niesamowitej wyobraźni oraz kunsztu literackiego. Plastyczne opisy, wyraziści bohaterowie, dynamiczna akcja i spora doza humoru tworzą porywający kryminał historyczny, który na długo zapadnie w pamięć czytelników.  


Matthew Corbett po ucieczce z dusznych bagien Karoliny Południowej zamieszkuje w osiemnastowiecznym Nowym Jorku, gdzie falę strachu wywołało wciąż nierozwiązane morderstwo szanowanego lekarza. Kto precyzyjnym cięciem ostrza zgasił życie dobrego człowieka? Kiedy Masker, jak nazwał zabójcę drukarz i wydawca lokalnej gazety, morduje kolejną osobę, młody prawnik – zajęty gromadzeniem dowodów na molestowanie wychowanków sierocińca – zostaje zwabiony w labirynt wzajemnie wykluczających się wskazówek i mrożącego krew w żyłach śledztwa, które zarówno wystawi na próbę jego naturalną skłonność do dedukcji, jak i rozpali głód sprawiedliwości.
Matthew dzięki swojej postawie zyskuje potężnych sprzymierzeńców, przyjdzie mu jednakże stanąć przeciwko wrogowi, którego macki sięgają daleko poza granice miasta. Śledztwo prowadzi do azylu dla obłąkanych, w którym rezyduje tajemnicza Królowa Bedlam. Czy jej przeszłość stanowi klucz do rozwiązania skomplikowanej sieci spisków?

Opinie

Napisz opinię

Pakiet powieści historycznych

Pakiet powieści historycznych

W skład wchodzą:
  • PAN CIEMNOŚCI - Robert Silverberg (oprawa twarda)
  • ZEW NOCNEGO PTAKA - Robert McCammon (oprawa twarda)
  • Królowa Bedlam - Robert McCammon (Oprawa Twarda)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!