darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

PAKIET: Robert McCammon (oprawa twarda)

9788377314050

Cena sprzedaży:223,76 zł brutto

Cena detaliczna: 409,50 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
AutorRobert McCammon
oprawatwarda

Opis

Pakiet 5 książek:

  • ZEW NOCNEGO PTAKA
  • Królowa Bedlam
  • DZIEDZICTWO USHERÓW
  • SŁUCHACZ
  • MAGICZNE LATA

Opis:
ZEW NOCNEGO PTAKA
Akcja "Zewu nocnego ptaka" dzieje się na przełomie XVII i XVIII wieku na terenie dzisiejszej Karoliny Południowej - ówczesnego skraju brytyjskiej kolonii w Ameryce Północnej. Pośród bagien i subtropikalnych lasów leży niewielka osada Fount Royal. Na miasteczko spada grad nieszczęść - plony są marne, osadnicy chorują, pożary trawią zabudowana, od tygodni leje, a na domiar złego w makabryczny sposób ginie miejscowy pastor i jeden z mieszkańców. Wniosek może być tylko jednej - jak nic winna musi być czarownica. Wytypowanie wiedźmy nie jest trudne - wystarczy nieco odmienna, choć olśniewająca uroda, znamiona na ciele, niechęć do religii, no i te słomiane laleczki, nie zapominajmy o laleczkach (!) i już w miejscowym areszcie ląduje Rachel Howarth - żona ostaniej ofiary. Burmistrz jest jednak praworządny, a jego osada to ostoja cywilizacji. Wiedźma bez wątpienia jest winna, ale aby sprawiedliwości stało się zadość należy jej się proces. Burmistrz wzywa więc sędziego Isaaca Woodrowa i jego sekretarza Matthew Corbeta, których zadaniem jest osądzić czarownicę, aby z czystym sumieniem można ją było spalić na stosie. Z pozoru oczywista sprawa zaczyna się jednak komplikować, gdy podczas śledztwa na jaw wychodzą skrzętnie skrywane tajemnice mieszkańców Fount Royal. Mimo tak pokaźnych rozmiarów powieść czyta się zaskakująco szybko, a to za sprawą nieprzeciętnego talentu do snucia historii jakim dysponuje Robert McCammon - prawdziwy bajarz i gawędziarz. I chociaż akcja nie pędzi tu na złamanie karku, to jednak swoje zwroty ma. I to niemało. Wszystko ma tu swój cel, McCammon zwodzi, myli tropy a zrazem bawi się z czytelnikiem, co rusz podrzucając mu z pozoru niewiele znaczące detale, które składają się na elementy wielkiej układanki jaką w istocie jest fabuła "Zewu nocnego ptaka". Karty powieści zaludnia też plejada barwnych, nietuzinkowych i świetnie zarysowanych postaci oraz zapadających w pamięci scen. Niektóre z nich starszą, inne śmieszą, wzruszają, smucą. Jeśli tylko damy mu się porwać "Zew nocnego ptaka" zapewni wszystkim wspaniałą przygodę. To historia która potrafi pochłonąć, wciągnąć niczym otaczające Fount Royal bagna, zapewnić doskonałą rozrywkę na długie wieczory. "Zew nocnego ptaka" to pierwszy tom przygód Matthew Corbeta.

Królowa Bedlam
Powieść „Królowa Bedlam” to kontynuacja bestsellerowego „Zewu nocnego ptaka”, w której autor Robert McCammon po raz kolejny daje popis niesamowitej wyobraźni oraz kunsztu literackiego. Plastyczne opisy, wyraziści bohaterowie, dynamiczna akcja i spora doza humoru tworzą porywający kryminał historyczny, który na długo zapadnie w pamięć czytelników. Matthew Corbett po ucieczce z dusznych bagien Karoliny Południowej zamieszkuje w osiemnastowiecznym Nowym Jorku, gdzie falę strachu wywołało wciąż nierozwiązane morderstwo szanowanego lekarza. Kto precyzyjnym cięciem ostrza zgasił życie dobrego człowieka? Kiedy Masker, jak nazwał zabójcę drukarz i wydawca lokalnej gazety, morduje kolejną osobę, młody prawnik – zajęty gromadzeniem dowodów na molestowanie wychowanków sierocińca – zostaje zwabiony w labirynt wzajemnie wykluczających się wskazówek i mrożącego krew w żyłach śledztwa, które zarówno wystawi na próbę jego naturalną skłonność do dedukcji, jak i rozpali głód sprawiedliwości. Matthew dzięki swojej postawie zyskuje potężnych sprzymierzeńców, przyjdzie mu jednakże stanąć przeciwko wrogowi, którego macki sięgają daleko poza granice miasta. Śledztwo prowadzi do azylu dla obłąkanych, w którym rezyduje tajemnicza Królowa Bedlam. Czy jej przeszłość stanowi klucz do rozwiązania skomplikowanej sieci spisków?

DZIEDZICTWO USHERÓW
Usherowie są jedną z najpotężniejszych rodzin w Stanach Zjednoczonych. Gigantycznej fortuny dorobili się na produkcji i handlu bronią. Dzięki tak ogromnemu majątkowi protoplasta rodu mógł wznieść w sercu Karoliny Północnej, nad jeziorem w środku lasu, w cieniu góry Briartop olbrzymią siedzibę zwaną Twierdzą. Kolejne pokolenia rozbudowywały rezydencję w sposób przypadkowy, przez co budowla w wielu miejscach kruszy się i zapada. Obecnie opuszczona monumentalna, niedokończona budowla budzi jedynie trwogę, i to nie tylko okolicznych mieszkańców. Wiążą się z nią też niepokojące opowieści o na wpół mitycznym Dyniowatym oraz Żarłocznym Bebechu, olbrzymiej czarnej panterze, żyjący ponoć w okolicznych lasach, którzy porywają nocą nieostrożne dzieci z okolicznych miejscowości… Współcześnie Rodzina Usherów wraz ze służbą przeniosła się do Stróżówki – ekskluzywnej willi wzniesionej niedaleko Twierdzy. Patriarcha rodu, Walen Usher, czując zbliżającą się śmierć, wzywa do siebie dzieci, by przekazać wybrańcowi rodzinny interes: Rixa, młodszego syna rozwijającego karierę pisarską, który przed laty wyprowadził się, by odciąć się od rodziny i biznesu, którym gardził; Boona, hazardzistę i utracjusza żyjącego na koszt ojca; oraz najmłodszą Katt, wziętą modelkę i uzdolnioną bizneswoman. Będący w żałobie po samobójczej śmierci żony Rix niechętnie wraca do Usherlandu. Czas czuwania nad umierającym ojcem postanawia spożytkować na skompletowanie materiałów do kolejnej swojej książki, historii rodu. Rodzina jest jednak niechętna pomysłowi, chce chronić swe tajemnice za wszelką cenę. Przypadek sprawia, że w bibliotece w Stróżówce pojawiają się przeniesione z opuszczonej Twierdzy rodzinne dokumenty, albumy ze zdjęciami, księgi rachunkowe, a nadzorca posiadłości, Edwin, ma do niej klucz. Dla Rixa to nieoceniona skarbnica wiedzy… W tym samym czasie mieszkająca w niedalekim Asheville reporterka Raven Dunstan prowadzi własne śledztwo na temat tajemniczych zaginięć dzieci, do jakich od lat dochodzi w okolicy góry Briartop. Podczas swoich poszukiwań, próbując dojść prawdy, Raven poznaje obdarzonego niezwykłym darem New, nastolatka, którego brat był ostaną ofiarą Dyniowatego, oraz żyjącego pośród ruin na szczycie nawiedzonej góry bezdomnego, tajemniczego Króla Góry. Drogi Rixa i Raven wkrótce przecinają się. W tym samym czasie bowiem wpadają na trop tajemnic kryjących się w głęboko trzewiach posępnej Twierdzy i odkrywają mroczną prawdę na temat przerażającego dziedzictwa rodu Usherów…

SŁUCHACZ
Luizjana, rok 1934. Bieda i głód, skutki Wielkiego Kryzysu, zaglądają w oczy wielu Amerykanom. Są też jednak tacy – ludzie chciwi i pozbawieni skrupułów – którzy doskonale odnajdują się w tych trudnych czasach i szukają łatwego zarobku. John „Bielutki” Partlow i Ginger LaFrance myślą o czymś większym niż zwykłe oszustwo – w ich głowach rodzi się plan porwania dla okupu. Niespodziewanie w drogę wchodzi im pracujący na dworcu kolejowym w Nowym Orleanie czarnoskóry Curtis Mayhew. Mężczyzna ma niezwykły dar: słyszy rzeczy, których inni nie słyszą, słowa, które nawet nie zostały wypowiedziane. I traf chce, że pewnego dnia dociera do niego wołanie o pomoc... „Słuchacz” Roberta McCammona („Zew nocnego ptaka”, „Magiczne lata”) to doprawiony szczyptą grozy thriller, którego mocną stroną – oprócz intrygi – są barwne opisy życia codziennego w erze Wielkiego Kryzysu, trudnych relacji społecznych łączących (i dzielących) bogatych i biednych oraz białych i czarnych mieszkańców południa USA.

MAGICZNE LATA
Magiczne lata" to zdecydowanie najbardziej znana i w opinii wielu fanów - najlepsza powieść Roberta McCammona („Zew nocnego ptaka”, „Łabędzi śpiew”, „Godzina wilka”). Trudno dziwić się zachwytom, autor zaprezentował w niej wszystkie atuty z jakich jest znany. Lekki i przyjemny styl, świetny warsztat warsztat językowy, wspaniale oddane realia czasów w których dzieje się akcja, wciągająca historia, skrupulatnie zaplanowana intryga, plejada znakomicie wykreowanych bohaterów (zarówno pierwszo jak i drugoplanowych) i gwarantowane olbrzymie pokłady emocji jakie niesie za sobą lektura. "Magicznych lat" nie da się łatwo zaszufladkować, kryminał miesza się tu z thrillerem, powieść obyczajowa z grozą, nie brakuje w niej humoru, ale i momentów poważniejszych, skłaniających do przemyśleń, do zadumy. Główna oś fabularna jest tu bowiem jedynie pretekstem do ukazania uniwersalnych prawd jakie wiążą się z dorastaniem, z opuszczaniem bezpiecznej przystani dzieciństwa i stawaniem w szranki z problemami jakie spotykają dorosłych. Jest to powieść o odzieraniu świata z tytułowej magii i beztroski, o wkraczaniu na trudną ścieżkę odpowiedzialności. Jeśli zaś chodzi o fabułę - rzecz dzieje się w latach 60. XX wieku, na głębokiej prowincji Alabamy, w małym i zdawałoby się - niczym się nie wyróżniającym się miasteczku Zephyr. To właśnie tu od urodzenia mieszka dwunastoletni Cory Mackenson. Pewnego dnia, bladym świtem pomaga w codziennych obowiązkach swojemu ojcu, Tomowi, gdy oboje stają się świadkami makabrycznej zbrodni. Przejeżdżając niedaleko lokalnego jeziora, zauważyli że wtoczył się do niego samochód. Ojciec Cory'ego bez namysłu rzuca się do wody by pomóc kierowcy, ale było za późno - ten bowiem był już martwy, a jego ciało nosiło ślady okrutnych tortur. Samochód tonie w otchłani jeziora, a jedyne co udaje się zapamiętać Tomowi to charakterystyczny tatuaż. Cory'emu z kolei wydaje się, że dostrzega przyglądającego się tej scenie mężczyznę w kapeluszu, znajduje też zielone piórko. Od tego momentu życie Cory'ego jak i jego ojca zmienia się bezpowrotnie. Cory ogarnięty chęcią rozwiązana zagadki przemierza ulice Zephyr i okoliczne farmy. Radość życia i odkrywania coraz to nowych faktów z życia mieszkańców Zephyr przyćmiewa fakt, że któryś z nich musi być mordercą. Prawda o świecie nagle zaczyna docierać do niego z przerażającą dosłownością. Cory dostrzega, że zło to nie tylko potwory z filmów i komiksów, zło i strach przybierają też inny, zdecydowanie przyziemny wymiar. Problemy dręczące dorosłych nagle zaczynają wdzierać się do jego świadomości, zaczyna rozumieć że dobro i zło to bardzo relatywne pojęcia, że zagubieni w meandrach życia dorośli czasem muszą podejmować decyzje, których konsekwencji nie są w stanie przewidzieć. Zagadka, którą Cory próbuje rozwikłać, realistyczne sny, jakie go nawiedzają, odkrywanie tajemnic mieszkańców… wszystko to sprawia, że pamiętne lato będzie ostatnim beztroskim okresem jego dzieciństwa. "Magiczne lata" wzruszają, bawią, ale potrafią też przywołać dreszczyk emocji. To powieść która zachwyci tych w których wciąż tli się wewnętrzny dzieciak, a tym którzy o nim zapomnieli, być może pozwoli go obudzić. Warto. Niezależnie od płci i wieku. „Magiczne lata” to nie tylko podszyty nutką grozy kryminał, to przede wszystkim opowieść o dojrzewaniu, o odzieraniu świata z magii, niesamowitości i – przede wszystkim – niewinności. Jedna z najważniejszych i najbardziej osobista z powieści Roberta McCammona . Książka porównywana z „To” Kinga oraz z „Letnią nocą” Simmonsa, ale bardziej kameralna, wzruszająca, sentymentalna, jednym słowem – magiczna.

Opinie

Napisz opinię

PAKIET: Robert McCammon (oprawa twarda)

PAKIET: Robert McCammon (oprawa twarda)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!