darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

WILGOŚĆ - Anna Maria Wybraniec (Oprawa twarda)

9788377314111

Cena sprzedaży:22,00 zł brutto

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2022
AutorAnna Maria Wybraniec
autor ilustracjiJan Wojciechowski
Ilość stron212
format140x205 mm
oprawatwarda
EAN9788377314111

Opis

Anna Maria Wybraniec pochodzi ze Śląska, jak sama mówi, wierzy w krótką formę, koszmar codzienności i pszczelą rewolucję. Dostrzega głęboko ukrytą istotę rzeczy, relacje które większości osób umykają. Dzięki temu potrafi tworzyć opowiadania które wyróżniają ją na tle innych twórców literatury grozy. U niej geneza leku i wynikające z niej poczucie zagrożenia najczęściej nie przybiera zewnętrznej postaci. Jest wewnątrz nas, jej źródło tkwi w ludzkim umyśle  - tym zadziwiającym, wciąż nie poznanym mechanizmie, który katalizuje nasze przeżycia i w każdym człowieku tworzy z nich odrębne światy. Czasem bardzo mroczne światy... A granica między tym co rzeczywiste, a wytworem naszej jaźni bywa czasem bardzo cienka. Jest to opowieść o ludziach, którzy w ten czy inny sposób nie radzą sobie z otaczającą ich rzeczywistością, są wyizolowani, niedostosowani.

Inną cechą twórczości Wybraniec jest jej mocne zakorzenienie w naszych swojskich realiach. Współczesna Polska ze wszystkimi jej atrybutami, Polska znana w telewizji, z internetu, z rozmów, z własnych obserwacji - podzielona, pełna frustracji, agresji, tłumionych lęków, które są wspaniałą pożywką dla demonów przyczajonych w mroku naszych umysłów. Jest to więc proza z jednej strony bardzo mocno osadzona w rzeczywistości, a zarazem bardzo metafizyczna i intymna. "Wilgość" to zbiór opowiadań, który można krótko podsumować, jako nieoczywisty. Nieoczywisty w formie, nieoczywisty w treści. Nie jest to literatura łatwa, lekka i przyjemna,  dla wielu czytelników będzie z pewnością wymagała wyjścia z własnej strefy komfortu, niemniej jednak niejednego pozytywnie zaskoczy i zapewni literacką satysfakcję

Anna Maria Wybraniec – autorka zbioru opowiadań „Niebo, ptaki i robaki” (Phantom Books Horror 2020) oraz współtwórczyni licznych antologii, m.in. „Grobowiec. Zaraza” (Vesper 2021) czy „Żertwa. Antologia słowiańskiego horroru” (Wydawnictwo IX 2021).

Opinie

Napisz opinię

WILGOŚĆ - Anna Maria Wybraniec (Oprawa twarda)

WILGOŚĆ - Anna Maria Wybraniec (Oprawa twarda)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!