darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

WILGOŚĆ - Anna Maria Wybraniec (Oprawa twarda)

9788377314111

Cena sprzedaży:24,00 zł brutto

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2022
AutorAnna Maria Wybraniec
autor ilustracjiJan Wojciechowski
Ilość stron212
format140x205 mm
oprawatwarda
EAN9788377314111

Opis

Anna Maria Wybraniec pochodzi ze Śląska, jak sama mówi, wierzy w krótką formę, koszmar codzienności i pszczelą rewolucję. Dostrzega głęboko ukrytą istotę rzeczy, relacje które większości osób umykają. Dzięki temu potrafi tworzyć opowiadania które wyróżniają ją na tle innych twórców literatury grozy. U niej geneza leku i wynikające z niej poczucie zagrożenia najczęściej nie przybiera zewnętrznej postaci. Jest wewnątrz nas, jej źródło tkwi w ludzkim umyśle  - tym zadziwiającym, wciąż nie poznanym mechanizmie, który katalizuje nasze przeżycia i w każdym człowieku tworzy z nich odrębne światy. Czasem bardzo mroczne światy... A granica między tym co rzeczywiste, a wytworem naszej jaźni bywa czasem bardzo cienka. Jest to opowieść o ludziach, którzy w ten czy inny sposób nie radzą sobie z otaczającą ich rzeczywistością, są wyizolowani, niedostosowani.

Inną cechą twórczości Wybraniec jest jej mocne zakorzenienie w naszych swojskich realiach. Współczesna Polska ze wszystkimi jej atrybutami, Polska znana w telewizji, z internetu, z rozmów, z własnych obserwacji - podzielona, pełna frustracji, agresji, tłumionych lęków, które są wspaniałą pożywką dla demonów przyczajonych w mroku naszych umysłów. Jest to więc proza z jednej strony bardzo mocno osadzona w rzeczywistości, a zarazem bardzo metafizyczna i intymna. "Wilgość" to zbiór opowiadań, który można krótko podsumować, jako nieoczywisty. Nieoczywisty w formie, nieoczywisty w treści. Nie jest to literatura łatwa, lekka i przyjemna,  dla wielu czytelników będzie z pewnością wymagała wyjścia z własnej strefy komfortu, niemniej jednak niejednego pozytywnie zaskoczy i zapewni literacką satysfakcję

Anna Maria Wybraniec – autorka zbioru opowiadań „Niebo, ptaki i robaki” (Phantom Books Horror 2020) oraz współtwórczyni licznych antologii, m.in. „Grobowiec. Zaraza” (Vesper 2021) czy „Żertwa. Antologia słowiańskiego horroru” (Wydawnictwo IX 2021).

Opinie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!