darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

CZARNA AMBROZJA - Elizabeth Engstrom (oprawa twarda)

9788377313954

Cena sprzedaży:15,00 zł brutto

Cena detaliczna: 59,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2022
AutorElizabeth Engstrom
autor ilustracjiBob Eggleton
TłumaczenieLesław Haliński
Ilość stron360
format140x205 mm
oprawatwarda
EAN9788377313954

Opis

"Złota era horroru" czyli lata 70 i 80 XX wieku obrodziły świetne w powieści grozy, które z racji uwarunkowań geopolitycznych nie zostały w latach swojej świetności wydane w Polsce. Później zapomniane, także i na rynku anglojęzycznym, dopiero w ostatnich latach, za m.in. za sprawą Grady'ego Hendrixa i jego" Paperbacks from Hell" zaczęły być na nowo odkrywane przez wielbicieli tego gatunku. Wydawnictwo Vesper także stara się przybliżyć choć część z nich polskiemu czytelnikowi. W tej serii pojawiły się m.in. : "Całopalenie" Roberta Marasco, "Zabawmy się u Adamsów" Mendala Johnsona, "Dom Maynarda" Hermana Rauchera, "Żywiołaki" Michaela McDowella czy "Ten drugi" Thomasa Tryona, a teraz dołącza do nich "Czarna ambrozja" Elizabeth Engstrom.

"Czarna ambrozja" to książka o nastoletniej Angelinie. Samotnej, wyobcowanej dziewczynie, czującej że życie jakie dotychczas wiodła jest ułudą, że nie pasuje do tego świata, że musi coś ze sobą zrobić. Ruszyć się. Gdy umiera jej matka, porzuca ojczyma i rusza w drogę. Autostopem, pieszo, autobusem , byle dalej, byle być w ruchu, byle doświadczać, przeżywać z maksymalną intensywnością. Przemierza bezkresne obszary Stanów Zjednoczonych szukając swojego miejsca na świecie. Ale mimo przejechanych mil, upływających miesięcy wciąż czuje wewnętrzną pustkę. Wszystko zmienia się gdy pewnego wieczoru trafia na dwójkę mężczyzn, którzy oględnie mówiąc - nie mają wobec młodej dziewczyny uczciwych zamiarów. Zwabiona w pułapkę i osaczona daje ponieść się wewnętrznemu głosowi, potężnej sile która w niej drzemała. Angelina moruje jednego z napastników i rusza w w dalszą drogę. Odrzuca fakt, że popełniła morderstwo, nie przyjmuje do wiadomości, że akt ten był dla niej rozkoszą. Ale wewnętrzny głos co jakiś czas znów daje o sobie znać. Dziewczyna wciąż przemierza kraj, ale jej umysł i duszę opętała już mroczna siła. Nieustępliwie ścigana przez młodego człowieka ze swojej przeszłości, nie przebywa nigdy zbyt długo w jednym miejscu i z każdą konfrontacją staje się silniejsza i śmielsza.

„Za delikatnym stylem opowieści Engstrom kryją się siła i niespodzianka. A także, cóż, okrucieństwo!”
– Theodore Sturgeon

Elizabeth Engstrom (ur. 1951) dorastała w Illinois i Utah. Ma licencjat z literatury i kreatywnego pisania oraz tytuł magistra teologii. Uczy kreatywnego pisania, przemawia na konferencjach pisarzy i pracuje nad kolejnymi utworami. Wydała jedenaście powieści, trzy zbiory opowiadań i cztery antologie. Publikowała w branżowych czasopismach „The Magazine of Fantasy & Science Fiction”, „Horror Show”, „American Fantasy Magazine” i „Cemetery Dance”. W 1992 roku jej zbiór opowiadań był nominowany do Bram Stoker Award.

Opinie

Napisz opinię

CZARNA AMBROZJA - Elizabeth Engstrom (oprawa twarda)

CZARNA AMBROZJA - Elizabeth Engstrom (oprawa twarda)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!