darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI. Ia Drang - gen. Harold G. Moore i Joseph L. Galloway (oprawa miękka)

9788377313817

Cena sprzedaży:48,00 zł brutto

Cena detaliczna: 79,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2023
Autorgen. Harold G. Moore i Joseph L. Galloway
TłumaczenieStanisław Powała-Niedźwiecki
Ilość stron640
format140x205 mm
oprawamiękka
EAN9788377313817

Opis

O książce:


Kampania w dolinie Ia Drang w Wietnamie była dla wojny wietnamskiej tym, czym straszna wojna domowa w Hiszpanii w latach 30. dla drugiej wojny światowej – próbą generalną. Testowano nową taktykę, techniki operacyjne i broń. Udoskonalano je i zatwierdzano. Pod Ia Drang obie strony ogłosiły sukces i wyciągnęły wnioski. Część z tych wniosków okazała się niebezpiecznie zwodnicza, co wybrzmiewało złowieszczym echem przez całą dekadę krwawych walk i gorzkich poświęceń, jaka miała nastąpić.


Byliśmy żołnierzami to opowieść o tym, co amerykańscy żołnierze z elitarnej eksperymentalnej dywizji, stworzonej na polecenie prezydenta Johna F. Kennedy’ego i wyszkolonej w nowej sztuce działań aeromobilnych, zrobili, widzieli i co wycierpieli w czasie 34-dniowej kampanii w dolinie Ia Drang na Płaskowyżu Centralnym w Wietnamie Południowym w listopadzie 1965 roku.
O autorach:

HAROLD G. MOORE – absolwent West Point, mistrz spadochroniarstwa i pilot wojskowy, który dowodził dwiema kompaniami piechoty w czasie wojny koreańskiej oraz batalionem i brygadą w Wietnamie. Odszedł z armii w 1977 roku po 32 latach służby. Później założył firmę wytwarzającą oprogramowanie komputerowe. Zmarł w 2017 roku.

JOSEPH L. GALLOWAY – w wieku 19 lat był szefem biura prasowego w United Press International. Przez 15 lat pracował za granicą jako korespondent wojenny. Stacjonował między innymi w Japonii, Wietnamie, Indonezji, Indiach, Singapurze i byłym Związku Radzieckim. Jednocześnie był autorem piszącym dla „U.S. News & World Report”. Galloway odszedł na emeryturę jako felietonista w McClatchy Newspapers w 2010 roku.

Opinie

Napisz opinię

BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI. Ia Drang - gen. Harold G. Moore i Joseph L. Galloway (oprawa miękka)

BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI. Ia Drang - gen. Harold G. Moore i Joseph L. Galloway (oprawa miękka)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!