darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

BEZ CELEBRACJI. OFICJALNA HISTORIA PARADISE LOST - David Gehlke (Oprawa twarda)

9788364373732

Cena sprzedaży:42,00 zł brutto

Cena detaliczna: 69,90 zł

Wydawnictwo In Rock

Więcej informacji

wydawnictwoIn Rock
Rok wydania2021
AutorDavid Gehlke
TłumaczenieJakub Kozłowski
Ilość stron492
format145x205
oprawatwarda
EAN9788364373732

Opis

Bez celebracji” to oficjalna biografia jednego z najważniejszych zespołów nurtu death doom metalu. David Gehlke poświęcił wiele miesięcy na rozmowy z członkami formacji, byłymi muzykami zespołu, ludźmi związanymi z wytwórniami i członkami ekipy technicznej po to, aby w jak najpełniejszy sposób nakreślić rozwój kariery Paradise Lost. Dzięki temu otrzymujemy najdokładniejszą biografię zespołu jaka kiedykolwiek trafiła na rynek. Co więcej, mimo zaangażowania członków formacji w proces powstawania książki, autor nie ucieka od kwestii problematycznych, związanych z narastającymi konfliktami w zespole, złymi decyzjami artystycznymi, czy przypisywanym formacji „koniunkturalizmem” muzycznym. Paradise Lost poznajemy od ich skromnych początków i koncertów w klubach Halifax, po drobne utarczki z My Dying Bride, próbę zawojowania mainstreamowych list przebojów i powrót do doommetalowych korzeni. Polskie wydanie książki wzbogacone zostało o dodatkowy rozdział napisany przez Gehlke, a dotyczący najnowszego albumu w dyskografii zespołu, „Obsidian”.

Bez celebracji” zapewnia doskonały wgląd w proces przygotowywania wszystkich albumów zespołu oraz zakulisowe działania wytwórni, dążących niejednokrotnie do prób wywarcia wpływu na muzyczny rozwój zespołu. Dzięki szczerości muzyków, wyczuwalnej bezstronności autora i niezliczonym anegdotom czerpanym z pierwszej ręki, David Gehlke zdołał nakreślić niezwykle żywotny i intrygujący obraz jednej z najważniejszych formacji współczesnej sceny metalowej.

Opinie

Ocena 
2021-09-16

Jak celebrowałem "Bez celebracji......

Trudno o dobrze napisaną biografię. Jeśli Wasz ukochany zespół dostąpi już zaszczytu powstania o nim książki, niech będzie to wydawnictwo takiego kalibru jak „Bel celebracji. Oficjalna historia Paradise Lost” autorstwa Davida E. Gehlke. In Rock uszczęśliwiło tą publikacją rzesze oddanych fanów metalowego łomotu (w tym moją skromną osobę). Ale umówmy się: band, który nagrał takie kamienie milowe jak „Gothic”, „Icon” czy „Draconian Times” zasługuje na wieczny szacunek i uznanie. Nie tylko wyrażony poprzez frekwencje na koncertach, czy liczbę sprzedanych płyt.
Cała recenzja na blogu Zwykłej Matki

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  BEZ CELEBRACJI. OFICJALNA HISTORIA PARADISE LOST - David Gehlke (Oprawa twarda)

  BEZ CELEBRACJI. OFICJALNA HISTORIA PARADISE LOST - David Gehlke (Oprawa twarda)


  Produkty powiązane

  Product successfully added to the product comparison!