darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

Szkółka dla szczeniąt - Helen Zulch i Daniel Mills (oprawa miękka)

9788377312827

Cena sprzedaży:18,00 zł brutto

Cena detaliczna: 29,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2018
AutorHelen Zulch i Daniel Mills
TłumaczenieHanna de Broekere
Ilość stron96
format205 x 205 mm
oprawamiękka
EAN9788377312827

Opis

Co roku miliony szczeniąt stają się członkami ludzkich rodzin, które oczekują, że ich relacja z nowo nabytym zwierzęciem będzie pasmem niezmąconej radości. Niestety, wiele z tych piesków trafia potem do innych domów, do schronisk albo traci życie, bo zachowywały się w sposób, który dla ich właścicieli okazały się zbyt trudny do zniesienia. Pomaganie szczeniakowi w stawaniu się zrównoważonym psem – czyli opanowanym w każdej codziennej sytuacji, cieszącym się dobrym zdrowiem i samopoczuciem oraz zachowującym się w sposób akceptowany wśród ludzi – nie jest łatwym zadaniem.
Celem tej wyjątkowej książki jest uproszczenie szkolenia szczeniąt poprzez prezentację dziesięciu zasadniczych umiejętności, które są konieczne do osiągnięcia powyższych celów. Pokazując właścicielom, jak włączać naukę tych umiejętności w każdą lubianą przez nich interakcję ze szczenięciem, niniejszy poradnik nie tylko ułatwia im szkolenie pupili, ale umożliwia też szczeniętom wyrobienie sobie nawyków właściwych w codziennych sytuacjach.
Poszczególne rozdziały poświęcone są jednej umiejętności, takiej jak nauka samokontroli, przestrzeganie zasad czy klarowna komunikacja, co pozwoli właścicielom poświęcać mniej czasu na kontrolowanie swojego psiego przyjaciela, a więcej na czerpanie przyjemności z przebywania z nim, ponieważ zwierzę samo będzie chciało lepiej się zachowywać. W każdym rozdziale znajduje się arkusz ćwiczeń pozwalający właścicielom śledzić postępy swojego pupila.
Liczne kolorowe fotografie autorstwa Petera Baumbera zostały wykonane specjalnie na potrzeby niniejszej książki i są wyjątkowo pięknymi ilustracjami omawianych zagadnień.

•    Tekst poradnika opiera się na psim widzeniu i pojmowaniu świata.
•    Trafnie dobrane i fachowo wykonane fotografie ułatwiają wyobrażenie sobie, a następnie wykonanie poszczególnych ćwiczeń.
•    Jasny język opisów podkreśla wagę każdej umiejętności.
•    Praktyczne wskazówki pokazują, jak zastosować poszczególne umiejętności w codziennym życiu.
•    Wprowadzenie pojęć „psiej samokontroli” oraz „znoszenia frustracji”.
•    Nauka szczeniąt dokonywania krok po kroku właściwych wyborów.
•    Lista warunków koniecznych dla dobrego samopoczucia szczeniaka.
•    Szczegółowe instrukcje do nauki kontrolowanego chodzenia na smyczy.
•    W każdym rozdziale umieszczono arkusze ćwiczeń pomagające zastosować poznane zasady.

o autorach:
Helen Zulch: Po ukończeniu wydziału weterynarii w Afryce Południowej pracowała w wielu dziedzinach swojej profesji. Przedmiotem jej zainteresowania stały się zachowania zwierząt i na ten temat od ponad dziesięciu lat udziela konsultacji oraz wygłasza wykłady na uniwersytecie Lincoln w Anglii, dokąd przeniosła się w celu kontynuowania kariery naukowej. Do głównych obszarów dziedzin jej badań należą: zapobieganie problemom behawioralnym poprzez właściwe doświadczenia we wczesnym życiu, zastosowanie zasad naukowych w szkoleniu zwierząt, związek pomiędzy zdrowiem a zachowaniem, komunikacja zwierząt oraz zmysł węchu u psów.
Wraz z pozostałymi członkami personelu Kliniki Behawioralnej Zwierząt na uniwersytecie Lincoln Helen jest zaangażowana w prace nad programem nauczania podstawowych umiejętności, na którym oparto niniejszy poradnik. Program obejmuje kurs pod nazwą Szkółka dla szczeniąt dla miejscowej społeczności oraz badania nad zapobieganiem problemom behawioralnym u zwierząt.

Daniel Mills: Jest uznanym na świecie specjalistą od zachowań zwierząt i profesorem behawioralnej medycyny weterynaryjnej na uniwersytecie Lincoln w Anglii. Początkowo pracował w organizacjach dobroczynnych działających na rzecz zwierząt, gdzie narodziło się jego zainteresowanie zapobieganiem problemom. Następnie, ponad dwadzieścia lat temu, zaczął pracę na uniwersytecie, gdzie uzyskał stopień doktorski oraz został uznany przez Królewskie Kolegium Chirurgów Weterynaryjnych pierwszym specjalistą w dziedzinie behawioralnej medycyny weterynaryjnej. Wkrótce potem potwierdziły to również Europejskie Kolegium i Stowarzyszenie Badań nad Zachowaniem Zwierząt. Jego główne zainteresowania naukowe skupiają się na biologicznych uwarunkowaniach problemów behawioralnych oraz na rozpoznawaniu stanów emocjonalnych u zwierząt, co doprowadziło do rozwoju i promocji kilku nowatorskich sposobów radzenia sobie z problemami behawioralnymi. Obecnie Daniel Mills jest kierownikiem programu studiów magisterskich z zakresu zachowań zwierząt na uniwersytecie Lincoln.

Peter Baumber: Peter jest wszechstronnie wykwalifikowanym i utalentowanym fotografem posiadającym fachową wiedzę i doświadczenie. Specjalizuje się m.in. w fotografii klasycznych motocykli, w sztuce portretu, oraz w fotografowaniu psów i kotów. Otrzymując zlecenie, ściśle współpracuje z autorami i redaktorami, aby jego zdjęcia jak najlepiej ilustrowały zagadnienie, którego opisowi mają towarzyszyć.

Opinie

Napisz opinię

Szkółka dla szczeniąt - Helen Zulch i Daniel Mills (oprawa miękka)

Szkółka dla szczeniąt - Helen Zulch i Daniel Mills (oprawa miękka)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!