darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

Pakiet: Wietnam

9788377313565

Cena sprzedaży:72,00 zł brutto

Cena detaliczna: 129,80 zł

W skład wchodzą:
  • OSTATNI BASTION W KHE SANH
  • BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI

Więcej szczegółów

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
oprawamiękka

Opis

OSTATNI BASTION W KHE SANH

OSTATNI BASTION W KHE SANH to sugestywna, tocząca się w szybkim tempie relacja z dramatycznej konfrontacji zbrojnej z 1968 roku. Sześć tysięcy amerykańskich marines, stacjonujących w osamotnionej bazie bojowej Khe Sanh, powstrzymało napór trzydziestu tysięcy oblegających ich żołnierzy Armii Północnego Wietnamu. Gregg Jones, bazując na obszernych badaniach archiwalnych i ponad stu wywiadach z uczestnikami tamtych wydarzeń, zdołał uchwycić odwagę i braterstwo obrońców, przedstawiając jak dotąd najpełniejszy obraz tej niezwykłej bitwy.

Książka wyróżniona przez Marine Corps Heritage Center nagrodą Generała Wallace’a M. Greene’a Jr.

„Mocne i poruszające przypomnienie o niezrównanej odwadze i ostatecznym heroizmie”.

– Alex Kershaw, autor The Bedford Boys oraz The Longest Winter

„Historia osamotnionej bazy bojowej, w której zginęło zbyt wielu, by o niej nie pamiętać”.

– „Kirkus Reviews”

„Długie oblężenie Khe Sanh było jednym z prawdziwych horrorów wojny wietnamskiej. Gregg Jones przedstawia obraz bitwy w każdym – pełnym krwi, beznadziei i bohaterstwa – detalu”.

– S.C. Gwynne, autor Empire of the Summer Moon oraz Rebel Yell

„Jones łączy panoramiczne spojrzenie na bitwę z relacjami przenoszącymi nas wprost na miejsce wydarzeń, tworząc niemający sobie równych opis walk o Khe Sanh”.

– Patrick K. O’Donnell, autor Dog Company

„Absorbująca”.

– „Dallas Morning News”

„Jones prowadzi opowieść tak sprawnie i skutecznie, że natychmiast przenosi nas w wir bitwy… Klasyk!”.

– „Leatherneck”

„Bardzo dobra”.

– Vietnam Veterans of America


BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI

Kampania w dolinie Ia Drang w Wietnamie była dla wojny wietnamskiej tym, czym straszna wojna domowa w Hiszpanii w latach 30. dla drugiej wojny światowej – próbą generalną. Testowano nową taktykę, techniki operacyjne i broń. Udoskonalano je i zatwierdzano. Pod Ia Drang obie strony ogłosiły sukces i wyciągnęły wnioski. Część z tych wniosków okazała się niebezpiecznie zwodnicza, co wybrzmiewało złowieszczym echem przez całą dekadę krwawych walk i gorzkich poświęceń, jaka miała nastąpić.


Byliśmy żołnierzami to opowieść o tym, co amerykańscy żołnierze z elitarnej eksperymentalnej dywizji, stworzonej na polecenie prezydenta Johna F. Kennedy’ego i wyszkolonej w nowej sztuce działań aeromobilnych, zrobili, widzieli i co wycierpieli w czasie 34-dniowej kampanii w dolinie Ia Drang na Płaskowyżu Centralnym w Wietnamie Południowym w listopadzie 1965 roku.


O autorach:

HAROLD G. MOORE – absolwent West Point, mistrz spadochroniarstwa i pilot wojskowy, który dowodził dwiema kompaniami piechoty w czasie wojny koreańskiej oraz batalionem i brygadą w Wietnamie. Odszedł z armii w 1977 roku po 32 latach służby. Później założył firmę wytwarzającą oprogramowanie komputerowe. Zmarł w 2017 roku.

JOSEPH L. GALLOWAY – w wieku 19 lat był szefem biura prasowego w United Press International. Przez 15 lat pracował za granicą jako korespondent wojenny. Stacjonował między innymi w Japonii, Wietnamie, Indonezji, Indiach, Singapurze i byłym Związku Radzieckim. Jednocześnie był autorem piszącym dla „U.S. News & World Report”. Galloway odszedł na emeryturę jako felietonista w McClatchy Newspapers w 2010 roku.

Przykłady książek powystawowych

Opinie

Napisz opinię

Pakiet: Wietnam

Pakiet: Wietnam

W skład wchodzą:
  • OSTATNI BASTION W KHE SANH
  • BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!