darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

OBCY 4 PRZEBUDZENIE [wyd.2024] - A.C. Crispin (Oprawa twarda)

9788377314890

Cena sprzedaży:36,00 zł brutto

Cena detaliczna: 59,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2024
AutorA.C. Crispin
autor ilustracjiMaciej Kamuda
TłumaczenieMaciej Wacław
Ilość stron352
format140 x 205 mm
oprawatwarda
EAN9788377314890

Opis

Od dramatycznych wydarzeń w kolonii karnej na Fiorinie 161 minęło prawie dwieście lat, niebezpieczeństwo ze strony obcych zniknęło i ludzkość odetchnęła z ulgą. Jednak na dalekiej orbicie Plutona krąży ogromny statek badawczy „Auriga”, a na jego pokładzie grupa naukowców pod ochroną wojska prowadzi w tajemnicy eksperymenty naukowe, by odtworzyć zniszczony gatunek i uczynić z niego broń doskonałą. Droga do tego wiedzie przez wskrzeszenie Ellen Ripley.

Ripley pamięta jedynie własną śmierć. A mimo to żyje i odkrywa, że eksperyment zmienił zarówno ją, jak i istotę, którą w sobie nosiła. Wkrótce po tym, jak na „Auridze” ląduje statek przemytników z nietypowym ładunkiem, sytuacja wymyka się spod kontroli. Zmuszona połączyć siły z kosmicznymi renegatami i garstką ocalałych członków załogi, Ripley kolejny raz staje do walki.

Znowu potwierdza się stara prawda, że największym zagrożeniem dla gatunku ludzkiego jest sam człowiek. I że – paradoksalnie – tylko człowiek jest jego nadzieją. Ostatnią nadzieją.


"Obcy 4. Przebudzenie" wieńczy serię beletryzacji scenariuszy do filmów z tego uniwersum. Czwarta część, napisana tym razem przez Ann Carol Crispin, zdecydowanie różni się od pozostałych książek z serii, autorstwa Alana Deana Fostera. Widać to zarówno w stylu, jak i podejściu do zagadnienia jakim jest przeniesienie fabuły filmu na wersję literacką. "Przebudzenie" w jeszcze większym stopniu kładzie nacisk na rozwinięcie wątków nieobecnych na ekranie - tła społeczno-historycznego, charakterystyki postaci, ich motywacji, przemyśleń, a także wypełnia liczne luki fabularne. W efekcie mamy do czynienia z niezwykle dynamiczną powieścią science fiction z elementami horroru, która świetnie broni się jako niezależna historia, którą z powiedzeniem czytać można bez znajomości poprzednich części - czy to książek czy filmów.

Opinie

Napisz opinię

OBCY 4 PRZEBUDZENIE [wyd.2024] - A.C. Crispin (Oprawa twarda)

OBCY 4 PRZEBUDZENIE [wyd.2024] - A.C. Crispin (Oprawa twarda)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!