darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

TERROR [wyd.2022 ]- Dan Simmons (Oprawa twarda )

9788377314203

Cena sprzedaży:60,00 zł brutto

Cena detaliczna: 99,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2022
AutorDan Simmons
TłumaczenieJanusz Ochab
Ilość stron668
format165x235 mm
oprawatwarda
EAN9788377314203

Opis

"Terror" Dana Simmonsa jest powieścią kompletną. Absolutną. Udowadniająca, że świetna literatura nie zna granic gatunkowych. Mamy tu kapitalną, opartą o prawdziwe wydarzenia historię, mamy całą plejadę fenomenalnie nakreślonych bohaterów, mamy niesamowity, przyprawiający o ciarki klimat, atmosferę nieznanego, wszechobecnego zagrożenia, mamy oddane w najdrobniejszych szczegółach tło wydarzeń, mamy wreszcie piękny styl, warsztat literacki na najwyższym poziomie. "Terror" to najzwyczajniej w świecie najlepsza współczesna powieść grozy, bijąca na głowę wszelkich pretendentów do tego miana. Jest to bowiem książka niebanalna, łącząca powieść przygodową, marynistyczną, horror i dramat z historycznymi faktami. Na kanwie tragicznej i do dziś nie do końca wyjaśnionej historii autor stworzył budzącą dreszcze powieść, która mimo elementów nadprzyrodzonych przeraża swoją realnością. "Terror" to świetnie napisana książka, której posępny, nieco klaustrofobiczny klimat pozwala odczuć chłód, głód i przerażenie ludzi zmagających się zarówno z nieubłaganą przyrodą jak i z wewnętrznymi demonami. Opus magnum Dana Simmonsa, przewyższający nawet jego słynny cykl "Hyperion".

"Terror" odtwarza przebieg tragicznej w skutkach wyprawy badawczej z maja 1845 roku. Dwa statki – HMS Erebus i HMS Terror – pod dowództwem doświadczonego żeglarza, sir Johna Franklina, wyruszyły ku północnym wybrzeżom Kanady, celem poszukiwania Przejścia Północno-Zachodniego. To ciąg przesmyków pomiędzy wyspami Archipelagu Arktycznego, gdzie od kilkuset już lat, kosztem wielu istnień ludzkich, szukano możliwości opłynięcia Ameryki Północnej, chcąc zaoszczędzić na odległości przemierzanej drogą morską pomiędzy wybrzeżami Atlantyku i Pacyfiku. Na statkach zgromadzono spore zapasy żywności, które w teorii miały wystarczyć na około pięć lat. Wyposażono je w silniki, konieczne do przebijania się przez lód, i zapas węgla. Wtedy, w maju 1845 roku, ostatni raz widziano je w Anglii… Nawet dziś nie wiadomo dokładnie, jakie były losy poszczególnych uczestników owej podróży. Jednak Dan Simmons wykorzystał dostępne informacje, relacje z kilku późniejszych wypraw poszukiwawczych, skrawki wiedzy od tubylczych plemion, domysły i fantastyczne plotki… i stworzył kunsztowną opowieść o ostatnim rejsie dwóch statków, HMS Erebusa i HMS Terroru, które utknęły w lodzie, co stało się początkiem końca tej ekspedycji.

"Terror" to pasjonująca powieść z elementami grozy, horroru i mitologii Inuitów, a jednak dająca się odczytać niczym szczegółowy dziennik pokładowy. Następujące po sobie tragiczne w skutkach wydarzenia poznajemy okiem nie tylko oficerów, szczególnie kapitana Croziera, ale również szarych członków załogi. Dan Simmons, zdobywca wielu nagród, między innymi Hugo Awards oraz w 1990 roku nagrody Locusa za powieść Hyperion, z literackim wyczuciem oraz niezwykłą pieczołowitością odtwarza przebieg jednej z najbardziej zagadkowych wypraw badawczych w całej znanej nam historii badań polarnych.

Wydanie książki, które Czytelnik ma przed sobą, zostało wzbogacone o posłowie dr. hab. Grzegorza Rachlewicza z UAM oraz bogatą ikonografię ilustrującą czasy podbojów polarnych XIX wieku.

Opinie

Ocena 
2022-04-20

Sztuka

Dobór doskonałych tytułów to sztuka sama w sobie, a jeszcze to co Vesper robi w dziedzinie estetyki wydawanych książęk to mistrzostwo świata! Piękny jest ten Terror w treści i formie. To mój drugi ezgemplarz! Pierwszy przekazany na bookcrossing i nie żałuję.

  • 1z 1 osób uznało tą opinie za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

TERROR [wyd.2022 ]- Dan Simmons (Oprawa twarda )

TERROR [wyd.2022 ]- Dan Simmons (Oprawa twarda )


Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!