darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

WIDMA NAD INNSMOUTH [wyd. 2023] - Seria: Kroniki Arkham (Oprawa twarda)

9788377314043

Cena sprzedaży:54,00 zł brutto

Cena detaliczna: 89,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2022
AutorOpracowanie zbiorowe
TłumaczenieMaciej Płaza, Maciej Wacław, Janusz Ochab, Lesław Haliński, Maciej Machała
oprawatwarda

Opis

Zbiór "Widma nad Innsmouth" pod redakcją Stephena Jonesa zawiera 16 opowiadań w mniejszym lub większym stopniu inspirowanych "Widmem nad Innsmouth" - jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Lovecrafta. Miasteczko Innsmouth, kapitan Obed Marsh, Istoty z Głębin czy Ezoteryczny Zakon Dagona - te pojęcia znane są każdemu wielbicielowi mitologii Cthuhu, a pochodzą właśnie z tego opowiadania  ( które swoją drogą także znajdziecie w zbiorze). Wśród autorów, których opowiadania znalazły się w antologii mamy prawdziwe gwiazdy fantastyki jaką jest Neil Gaiman, a także całą plejadę współczesnych mistrzów horroru: Ramseya Campbella, Briana Lumleya czy Guya N. Smitha. Dla fanów Lovecrafta rzecz obowiązkowa, dla fanów krótkiej formy w literatury grozy - bardzo ciekawa propozycja. I jak to zwykle bywa w antologiach - są opowiadania świetne, są mniej udane - wszystko zależy od percepcji czytelnika, mamy tu do czynienia z tak różnymi stylami, pomysłami, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Siedemnaście mrożących krew w żyłach opowieści, w tym klasyczne arcydzieło horroru: Widmo nad Innsmouth  Howarda  Phillipsa Lovecrafta.

Zainspirowani klasycznym opowiadaniem H.P. Lovecrafta, współcześni mistrzowie horroru chwytają za pióra i powracają do podupadłej, wyludnionej rybackiej wioski z jej tajemnicami, odrażającymi mieszkańcami i czającym się w mroku niewypowiedzianym złem.

To tylko znowu koniec świata Neila Gaimana opowiada o społeczności Innsmouth, która przeprowadza krwawy rytuał. Na jego przerażające i szokujące rezultaty jednak nikt nie jest przygotowany.

Kościół na High Street Ramseya Campbella: W krypcie ukrytej gdzieś na opuszczonym cmentarzu młody, targany uczuciami mężczyzna spotyka swoje bestialskie, porażające przeznaczenie.

Złoto Innsmouth Davida Suttona to opowieść o poszukiwaniach zakopanego skarbu. Pewien podróżnik trafia w sam środek prawdziwego piekła na ziemi.

Gruba ryba Jacka Yeovila:  Kilka miesięcy po japońskim ataku na Pearl Harbor pewien gangster i jego pływające kasyno trafiają na dno oceanu, zasiedlane przez istoty prosto z koszmarów.

Te oraz kilka innych mrocznych opowieści czeka na odważnego Czytelnika!

Autorzy: H.P. Lovecraft, Stephen Jones, Basil Cooper, Jack Yeovil, Guy N. Smith, Adrian Cole, D.F. Lewis, Ramsey Campbell, David A. Sutton, Peter Tremayne, Kim Newman, Brian Mooney, Brian Stableford, Nicholas Royle, David Langford, Michael Marshall Smith, Brian Lumley, Neil Gaiman

Opinie

Napisz opinię

WIDMA NAD INNSMOUTH [wyd. 2023] - Seria: Kroniki Arkham (Oprawa twarda)

WIDMA NAD INNSMOUTH [wyd. 2023] - Seria: Kroniki Arkham (Oprawa twarda)

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!