darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

STATEK WIDMO - Frederick Marryat (Oprawa twarda)

9788377314821

Cena sprzedaży: 36,00 zł brutto

Cena detaliczna: 59,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Premiera: Czerwiec 2024

Więcej szczegółów

Produkt niedostępny

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2024
AutorFrederick Marryat
autor ilustracjiKrzysztof Wroński
TłumaczenieMarek Król
Ilość stron468
format140x205 mm
oprawatwarda
EAN9788377314821

Opis

„Statek widmo” Fredericka Marryata, po raz pierwszy opublikowany w 1839 roku, to jedna z najważniejszych powieści gotyckich. Autor, który był zawodowym marynarzem, w sposób doskonały oddał realia marynistyczne oraz polityczno-obyczajowe XVII wieku. Na ich tle snuje porywającą historię opartą na micie tajemniczego „Latającego Holendra”.

„Latający Holender”, czyli legendarny statek widmo, budzi trwogę w sercach żeglarzy wszystkich mórz i oceanów. Przynosi strach, rozpacz i śmierć każdemu, kto na niego trafi. Przeklęty okręt i jego martwa załoga pod dowództwem kapitana Vanderdeckena skazana jest na wieczną tułaczkę, która ma być pokutą za grzechy dowódcy.

Bohaterem powieści jest Filip, syn kapitana Vanderdeckena, któremu dowiaduje się, że istnieje sposób na uratowanie dusz nieszczęsnej załogi „Latającego Holendra” i jego ojca. Musi dostarczyć na pokład statku świętą relikwię, którą kapitan zostawił w rodzinnym domu. Filip poprzysięga wyrwać ojca z rąk piekielnych mocy i odnaleźć statek. Wstępuje więc w szeregi Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej i wyrusza na trwającą kilkadziesiąt lat podróż pełną przygód, bitew morskich i nadprzyrodzonych zjawisk.

Niniejsze wydanie powieści „Statek widmo" Fredericka Marryata, w nowym przekładzie Marka Króla, zawiera ilustracje Krzysztofa Wrońskiego oraz posłowie Rafała Nawrockiego.

Opinie

Napisz opinię

STATEK WIDMO - Frederick Marryat (Oprawa twarda)

STATEK WIDMO - Frederick Marryat (Oprawa twarda)

Premiera: Czerwiec 2024

Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!