darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

Dracula - Bram Stoker (oprawa twarda)

9788377312872

Cena sprzedaży:30,00 zł brutto

Cena detaliczna: 49,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2018
AutorBram Stoker
TłumaczenieMagdalena Moltzan-Małkowska
Ilość stron428
format140x205 mm
oprawatwarda
EAN9788377312872

Opis

Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Draculą, który przymierza się do przyjazdu do Anglii. Na miejscu wychodzi na jaw, że ekscentryczny arystokrata nie jest tym, kim się wydaje być, a jego plany mają krwawy, zbrodniczy wymiar. Życie Jonathana zawisa na włosku. Tymczasem w Anglii Mina niecierpliwie wyczekuje powrotu narzeczonego…

 

Opublikowana w 1897 roku powieść „Dracula” irlandzkiego pisarza Brama Stokera wstrząsnęła czytelnikami, natychmiast stając się sensacją, a dziś uchodzi za klasykę gatunku grozy, słusznie zaliczaną w poczet stu najwybitniejszych powieści wszech czasów. Ujęta w formę listów, wycinków prasowych i fragmentów dzienników, porusza autentyzmem oraz złożonością i różnorodnością zawartych w niej uczuć i emocji. Mimo upływu lat hrabia Dracula wciąż przeraża…

 

Bram Stoker (1847-1912) – pisarz irlandzki. Krytyk i impresario teatralny. Agent największego aktora szekspirowskiego swoich czasów, Henry’ego Irvinga. Bywalec londyńskich salonów. Przyjaciel Oscara Wilde’a, Arthura Conan Doyle’a i wielu innych sław ówczesnej Anglii. Racjonalista i scjentysta, pasjonat spirytyzmu i nauk tajemnych.

Opublikował kilkanaście książek. Pisał powieści i opowiadania, głównie fantastyczne i przygodowe, bajki dla dzieci, eseje. Marzył o tym, by być poczytnym pisarzem, ale nie dożył upragnionej sławy. Dziś pamiętany jako autor jednej powieści, największego dzieła swego życia, nad którym pracował siedem lat: „Draculi” (1897). Rozsławione dopiero po jego śmierci przez ekranizacje filmowe, przyniosło mu nieśmiertelność.

Opinie

Ocena 
2020-10-20

Klasyka grozy

Powieść gotycka „Dracula” pióra Brama Stokera pierwszy raz została wydana w 1897 roku. Dziś uchodzi za najsłynniejsze dzieło o wampirach, a jej tytułowy bohater stał się ikoną popkultury.

Historia hrabiego Draculi zainspirowała dziesiątki twórców na całym świecie – powstało mnóstwo ekranizacji i adaptacji powieści, wystawiano sztuki teatralne (choćby tę z 1924 roku, która spopularyzowała wizerunek wampira jako przystojnego, niepokojącego jegomościa w pelerynie). Do dziś motyw krwiopijców zdaje się nie starzeć, wciąż pojawiają się nowe dzieła, w których autorzy przedstawiają bladolice potwory w odświeżonej odsłonie, dodając im nowe cechy.

Bram Stoker nie był twórcą postaci wampira, jednak zdecydowanie to jego książka przyczyniła się do rozpowszechnienia motywu upiora nocy wysysającego krew niewinnym. Zatem: czy warto sięgnąć po tę pozycję?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Szczególnie jeśli kogoś interesuje rodowód krwiopijców. Jednak warto powinien mieć świadomość, że „Dracula” to wymagająca lektura; książka powstała w końcu ponad sto lat temu

  Ocena 
  2018-02-19

  Hrabia Dracula, czyli obraz wampira wg Brama Stokera

  „Dracula” Brama Stokera jest niezaprzeczalnie dziełem niezapomnianym i wyjątkowym, historią, z którą każdy miłośnik literatury grozy powinien się zapoznać w jej pierwotnej literackiej postaci, a nie podczas seansu niezliczonych już ekranizacji, adaptacji filmowych czy sztuk teatralnych. Słowa mają moc i stanowią potężną broń – o czym przekonał się doskonale sam Dracula i o czym, mam nadzieję, wy również zechcecie się przekonać.

  Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją w/w powieści na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/dracula-bram-stoker/

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   Dracula - Bram Stoker (oprawa twarda)

   Dracula - Bram Stoker (oprawa twarda)

   Produkty powiązane

   Product successfully added to the product comparison!