darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

OSTATNIE DNI JACKA SPARKSA - Jason Arnopp (oprawa miękka)

9788377313107

Cena sprzedaży:12,00 zł brutto

Cena detaliczna: 34,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2018
AutorJason Arnopp
TłumaczenieLesław Haliński
Ilość stron360
format140x205 mm
oprawamiękka
EAN9788377313107

Opis

W 2014 roku, Jack Sparks – kontrowersyjny dziennikarz i celebryta – zginął w tajemniczych okolicznościach.

Wcześniej zasłynął książkami o gangach i narkotykach, teraz zaś pisał książkę o zjawiskach nadprzyrodzonych. Wywołał nawet burzę w mediach społecznościowych, kpiąc z egzorcyzmów, które obserwował w kościele na włoskiej prowincji.

Potem był filmik – czterdzieści sekund przerażającego materiału, od którego Jack wielokrotnie się odcinał, twierdząc, że nie ma z nim nic wspólnego. A jednak został on opublikowany na jego kanale YouTube.

Nikt nie wiedział, co działo się z dziennikarzem w kolejnych dniach. Aż do teraz. Książka, którą trzymacie w rękach, ujawnia mrożące krew w żyłach szczegóły ostatnich dni i godzin Jacka Sparksa.

Opinie

Ocena 
2021-09-19

Opętanie demoniczne w blasku fleszy

Kontrowersyjny dziennikarz znany jako Jack Sparks zamierza napisać książkę na temat zjawisk paranormalnych. Mężczyzna jest ateistą, kpi z ludzi wierzących, na wszystko znajduje racjonalne wytłumaczenie a egzorcystów oraz osoby nawiązujące kontakty z duchami uważa za szarlatanów.
Podejście Sparksa do spraw związanych z życiem pozagrobowym zmienia się diametralnie, gdy demon zasiedlający ciało nastoletniej dziewczynki postanawia zadrwić z jego niewiary.
Jason Arnopp ze swojego głównego bohatera zrobił egoistycznego dupka. Sparks jest zepsuty do cna. Dla niego liczy się tylko sława, rozgłos, pieniądze oraz ciągłe bycie w centrum uwagi. Dosłownie nie rozstaje się z telefonem, cały czas sprawdza media społecznościowe i dodaje posty. Takich niewolników technologi w naszych czasach jest coraz więcej. Niewielkie smartfony pozwalają nam kontaktować się z innymi bez względu na to gdzie obecnie się znajdujemy. Przywiązujemy się do posiadanego sprzętu i nie wyobrażamy sobie dnia bez dostępu do internetu. Oczywiście nie ma niczego złego w używaniu elektroniki i korzystaniu z nowości technologicznych, nie możemy jednak dopuścić do tego aby świat wirtualny zdominował ten rzeczywisty.
Cyniczny dziennikarz traktował wszystkich przedmiotowo, dla niego definicją ludzkiej wartości była liczba obserwujących na instagramie. Ci, którzy nie cieszyli się dużą popularnością w sieci nie zasługiwali na jego uwagę.
"Ostatnie dni Jacka Sparksa" to znakomity horror. W tej książce roi się od scen mogących zmrozić krew w żyłach. Autor w fenomenalny sposób dawkuje napięcie i wodzi czytelnika za nos. Nie wiadomo czy opisane zdarzenia to prawda czy tylko wytwór chorego umysłu, w którym pojawiły się niewielkie zmiany spowodowane nadużywaniem alkoholu i narkotyków. Mamy wątpliwości i zadajemy sobie pytanie: Czy to Szatan dał mu nauczkę czy to tylko imaginacja?
Jeśli już o Szatanie mowa to pragnę zaznaczyć, że Arnopp z tego powszechnie znanego motywu stworzył coś całkiem nowego. Siły piekielne, które opisał to siły okrutne, potężne i zawistne. Demon dręczący Sparksa bez trudu podróżował w czasie. Dla niego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość były jednością. W taką  nieprawdopodobną wyprawę, nieograniczoną ramami czasowymi zabrał niedowiarka, który miał czelność z niego szydzić.
Powieść porusza delikatne struny niewiedzy i zmusza do refleksji. Tak mało wiemy o tym co czeka nas po śmierci. Trudno nam pogodzić się z myślą, że ta obecna egzystencja może okazać się jedyną jaką dane nam będzie przeżyć. Szukamy pocieszenia w religii oraz w rzekomych kontaktach ze zmarłymi po cichu wierząc, że tam po drugiej stronie coś na nas czeka, że zgon nie oznacza końca lecz jest początkiem czegoś nowego, kolejnym etapem.
Nie ma nic dziwnego w tym strachu, pewnie większość z nas czasami go doświadcza i podobnie jak Sparks jesteśmy targani masą wątpliwości mając nadzieję, że zjawiska paranormalne i zaświaty to prawda.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  OSTATNIE DNI JACKA SPARKSA - Jason Arnopp (oprawa miękka)

  OSTATNIE DNI JACKA SPARKSA - Jason Arnopp (oprawa miękka)

  Produkty powiązane

  Product successfully added to the product comparison!