darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

UPIÓR OPERY - Gaston Leroux (oprawa twarda)

9788377313220

Cena sprzedaży:48,00 zł brutto

Cena detaliczna: 79,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2019
AutorGaston Leroux
autor ilustracjiAnne Bachelier
TłumaczenieAndrzej Wiśniewski
Ilość stron420
format140 x 205
oprawatwarda
EAN9788377313220

Opis

Powstały w 1909 „Upiór opery” to jedna z najsłynniejszych gotyckich powieści grozy. Historia Erica – zdeformowanego, genialnego kompozytora żyjącego w podziemiach paryskiej opery, nieszczęśliwie zakochanego w młodej solistce, była wielokrotnie ekranizowana i przenoszona na sceny teatru. Żadna interpretacja nie może się jednak równać z oryginalnym tekstem Gastona Leroux – zdecydowanie bardziej mrocznym, głębszym, z plejadą barwnych postaci nie pozbawionym jednak elementów humorystycznych. Ponadczasowy i niezwykle popularny, wypełniony wartką akcją utwór na stałe wpisał się w kanon literatury światowej.

Niniejsze wydanie „Upiora opery” w nowym, opartym na pełnej wersji tekstu przekładzie Hanny Śmierzyńskiej i Andrzeja Wiśniewskiego, uzupełnione jest o szczegółowe przypisy oraz obszerne posłowie dr hab. Doroty Babilas z Uniwersytetu Warszawskiego, a także wzbogacone o liczne ilustracje autorstwa francuskiej malarki Anne Bachelier.

Opinie

Ocena 
2020-03-14

''Upiór Opery'' jako ważna postać dla każdego z nas.

Gotycka tragedia wszechpotężnej brzydoty bezgranicznie kochającej piękno. ‘’Upiór Opery’’ jest klasyką literatury, którą winien znać każdy, a jednak to dzięki urzekającemu nowemu wydaniu jesteśmy w stanie w pełni zanurzyć się w miniony tajemniczy czas, który zdążył obrosnąć już mitem. Nie mogę przejść obojętnie wobec wydawnictwa Vesper, które wznawiając powieść Leroux’a wzbogaciło ją o ujmujące ilustracje pozwalające zanurzyć się w opisywany świat. Jeśli ktoś zdążył już zachwycić się filmowo-musicalową wersją, tutaj może odbyć spore zaskoczenie. W mojej opinii literatura Leroux’a jest dziełem wyważonym w zupełnie innym kalibru. Całość wydaje się cięższa, przez co czasem może wydać się staroświecka lub nierozumiana. Nakreślona tragedia człowieka wydaje się być tutaj grą wobec pewnych siebie elit. Możliwość dogłębnego poznania wszystkich stron konfliktu daje nam szansę na szersze rozumowanie omawianej historii. Choć jej charakter jest naprawdę silny, to całość nie jest pozbawiona wad. Momentami dzieło opiewa się o mistrzostwo, a czasami wzbudza w nas mieszane uczucia. Angażujące opisy autora z pewnością są tutaj wszechpotężnym czynnikiem słaniającym do lektury. Poznawanie świata jest zmysłową ucztą, której dialogi między bohaterami wydają się być nie raz dziełem kogoś zupełnie innego. Tragizm bohaterów skłania do dłuższej refleksji i choć powieści Leroux’a nie mogę nazwać arcydziełem, to zaliczam ją do naprawdę ważnych. Wyniesieniem ważnych i inspirujących dla naszego życia faktów, winna być prawda, że każdy z nas skrywa w sobie potwora i choć otoczeni jesteśmy fantastycznym światem, to właśnie podziemia opery mogą sugerować nasz umysł, pełen niewyjaśnionych, tajemniczych i ciemnych zagadek. ''Upiór Opery'' to naprawdę ważna pozycja, a wydawnictwo Vesper wznawiając ją daje nam szansę na zetknięcie z ważnym dla kultury dziełem.

  • 3z 3 osób uznało tą opinie za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

UPIÓR OPERY - Gaston Leroux (oprawa twarda)

UPIÓR OPERY - Gaston Leroux (oprawa twarda)Produkty powiązane

Product successfully added to the product comparison!