darmowa dostawa od 300 zł
Darmowa dostawa już od 200 zł
14 dni za zwrot
14 dni na zwrot
Gwarancja Bezpieczeństwa
Gwarancja Bezpieczeństwa
25 lat doświadczenia
25 lat doświadczenia

Flawia de Luce. Tom 7. Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni - Alan Bradley (oprawa miękka)

9788377312759

Cena sprzedaży:18,00 zł brutto

Cena detaliczna: 29,90 zł

Wydawnictwo Vesper

Więcej informacji

wydawnictwoVesper
Rok wydania2017
AutorAlan Bradley
TłumaczenieMarek Król
Ilość stron364
format145x210 mm
oprawamiękka
EAN97883773112759

Opis

Międzynarodowy bestseller!


„Jedenastoletnia Flawia de Luce to prawdopodobnie najbardziej oryginalna postać współczesnej prozy kryminalnej. Mówiąc, że to Pippi Pończoszanka z doktoratem z chemii (specjalność: trucizny), zaledwie zaczynamy ją opisywać”. – „Maclean’s”


Banitka! Tak właśnie jedenastoletnia Flawia de Luce lamentuje nad swym trudnym położeniem, kiedy odkrywa, że jej ojciec i ciocia Felicja wysłali ją za ocean do Kanady, do Żeńskiej Akademii panny Bodycote – szkoły z internatem, do której niegdyś uczęszczała także jej mama, Harriet. Zanim jeszcze nastał pierwszy poranek niewoli, u jej stóp wylądował podarunek od losu. Ponieważ Flawia to Flawia – dobrze zapowiadająca się chemiczka i detektyw – tym podarunkiem jest okopcone i zmumifikowane ciało, które wypada z ceglanego komina. Od tej chwili, uczęszczając na lekcje, zdobywając przyjaciół (oraz wrogów), a także oceniając surową dyrektorkę szkoły i jej ciało pedagogiczne (które ma w swym gronie między innymi uniewinnioną morderczynię), Flawia stara się jednocześnie ustalić tożsamość ofiary, czas śmierci, podejrzanych, motywy i środki. Krążą pogłoski, że akademia jest nawiedzona, a kilka dziewcząt zniknęło bez śladu. Kiedy dochodzi do rozwiązania tych zagadek, Flawia staje na wysokości zadania, lecz nie zna jeszcze swego prawdziwego przeznaczenia.

„Równie uzależniająca jak gorzka czekolada, równia angielska jak Lark Ascending Ralpha Vaughana Williamsa”. – „Daily Mail” (Wielka Brytania)


Alan Bradley jest znanym na całym świecie autorem poczytnych opowiadań, powieści dla dzieci, artykułów prasowych, a także wspomnień zatytułowanych The Shoebox Bible.
Pierwsza powieść z serii o Flawii de Luce, Zatrute ciasteczko, została wyróżniona następującymi nagrodami: Crime Writers’ Association Debut Dagger Award, Dilys Award, Arthur Ellis Award, Agatha Award, Macavity Award oraz Barry Award, a także była nominowana do Anthony Award.


Opinie

Ocena 
2018-02-01

PO RAZ PIERWSZY Z DALA OD MISHOP'S LACEY

Banitka! Oto jak czuje się Flawia, kiedy zostaje wysłana za ocean do Kanady, do Żeńskiej Akademii panny Bodycote - szkoły z internatem, do której uczęszczała niegdyś jej mama. Jednak tuż przed pierwszym porankiem niewoli, u jej stóp ląduje dar od losu. Ponieważ Flawia de Luce to Flawia de Luce - świetnie zapowiadająca się chemiczka i detektyw - tym darem jest okopcone ciało owinięte we flagę, które wypadło z komina jej sypialni. Od teraz będzie uczestniczyć w lekcjach, oceniać nauczycieli ( wśród nich znajduje się uniewinniona morderczyni) oraz dyrektorkę, a także zdobywać przyjaciół ( oraz wrogów). W międzyczasie będzie musiała rozwiązać zagadkę, czyli odkryć : kim była ofiara, kiedy zginęła, kto ją zabił i jak? To nie wszystko, gdyż krążą pogłoski, że szkoła jest nawiedzona, a trzy uczennice zniknęły stąd w tajemniczych okolicznościach. Uważam, że książka jest super. Jej akcja po raz pierwszy dzieje się w nowym miejscu, a rozwój wydarzeń potrafi być zaskakujący. Myślę, że Wam również się spodoba. Czekam już na następną część. https://zaczytanamary.blogspot.com/

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Flawia de Luce. Tom 7. Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni - Alan Bradley (oprawa miękka)

  Flawia de Luce. Tom 7. Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni - Alan Bradley (oprawa miękka)


  Produkty powiązane

  Product successfully added to the product comparison!